Panorāma

Supernovas finālisti

Panorāma

«Supernova» tiešraide LTV1 21:25

Aicina AAE un Latvijas uzņēmējus sadarboties

Latvija un Arābu Emirāti paraksta memorandu par pārtikas produktu sertificēšanu

Svētdien, 26. februārī, Latvija un Apvienotie Arābu Emirāti parakstīja memorandu par pārtikas produktu sertificēšanu. 

Latvijas uzņēmumi ir ieinteresēti jaunos noieta tirgos ārpus tradicionālajiem eksporta tirgiem Eiropā, tādēļ Apvienotie Arābu Emirāti raisa īpaši lielu interesi kā potenciāls biznesa galamērķis, uzsvēris Valsts prezidents Raimonds Vējonis, atklājot Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu biznesa forumu Dubaijā. 

Dubaijas lidostā valsts prezidentu, abiem smaidot, sagaidīja Apvienoto Arābu Emirātu vēstniece Latvijā.

Pirms pāris dienām vēstniecei un Rīgas lidostas darbiniekiem radās domstarpības apģērba dēļ. Apvienoto Arābu Emirāti nosūtīja notu Latvijas Ārlietu ministrijai par necienīgu izturēšanos pret Emirātu diplomāti. Valsts prezidents vēlreiz izteica nožēlu par notikušo.

Viņa preses sekretārs Jānis Siksnis apstiprināja, ka vizīte norit bez izmaiņām. Biznesa forumā Dubaijā Latviju pārstāv vairāk nekā 40 uzņēmumu, kas piedāvā preces un pakalpojumus.

"Emirāti ir valsts, kur vairāk nekā 80% lauksaimniecības produkcijas tiek importēts. Tātad mums ir iespēja šajā tirgū ieiet. Tāpēc ir tikai jāveido ne tikai politiskie, bet arī ekonomiskie kontakti.

Un šīs vizītes laikā uzņēmēji, es ļoti ceru, nodibinās šos nepieciešamos kontantus. Un ne mazāk svarīgs jautājums ir investīciju piesaiste Latvijai.''

Lai pavērtu lielākas iespējas Latvijas pārtikas produktiem nonākt Līča reģiona tirgū, Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Apvienoto Arābu Emirātu vides ministrs parakstīja memorandu par pārtikas produkcijas sertificēšanu.

Dubaijā pašlaik notiek viena no pasaulē lielākajām pārtikas produktu izstādēm “Gulfood”, kurā piedalās arī 25 Latvijas uzņēmumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti