Panorāma

Arī Rīgas domē plāno celt algas

Panorāma

Panorāma

I. Mūrniece: Svarīgi palīdzēt Ukrainai un mācīties no tās

Latvija nosūtīs Ukrainai «Stinger» raķetes, helikopterus un bezpilota lidaparātus

Aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) šonedēļ darba vizītē apmeklēja Ukrainu, kur Kijivā tikās ar Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju Reznikovu. Tikšanās laikā ministri detalizēti pārrunāja Latvijas jau sniegtā atbalsta efektivitāti un tuvākajā laikā plānotās militārā atbalsta piegādes Ukrainai.

"Sarunas laikā ar Ukrainas aizsardzības ministru apstiprināju nelokāmo Latvijas valdības un iedzīvotāju atbalstu Ukrainai šajā briesmīgajā karā.

Jau tuvākajā laikā Ukrainai nosūtīsim jaunus militārā atbalsta sūtījumus – "Stinger" pretgaisa aizsardzības raķetes, helikopterus, ložmetējus ar munīciju un bezpilota lidaparātus," teica Mūrniece.

"Arī šogad Latvija turpinās apmācīt dažāda līmeņa Ukrainas bruņoto spēku karavīrus. Plāns ir palielināt apmācību intensitāti un apmācīt vismaz divas reizes vairāk ukraiņu, nekā to izdarījām 2022. gadā," pēc tikšanās pauda Mūrniece.

Aizsardzības ministre arī atzina, ka visa pasaule apbrīno Ukrainas bruņoto spēku un civiliedzīvotāju drosmi un pašaizliedzību karā ar Krieviju. Tomēr, lai uzvarētu šajā cīņā, pasaulei ir ne tikai jāieklausās, ko saka Ukraina, bet jāsadzird Ukraina.

"Mēs – Latvija – ne tikai klausāmies, ko saka Ukrainas prezidents, aizsardzības ministrs un bruņotie spēki.

Mēs sadzirdam to, ko Ukraina lūdz, lai varētu stāties pretī un uzvarēt agresoru. Un mēs rīkojamies," uzsver Latvijas aizsardzības ministre.

Vizītes laikā aizsardzības ministre Mūrniece dažādos formātos tikās ar Ukrainas bruņoto spēku pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Ukrainas sauszemes spēku akadēmiju Ļvivā.

Mūrniece secina, ka Latvijai ir vērts izpētīt un pārņemt Ukrainas pieredzi valsts aizsardzības plānošanā.

"Man bija iespēja arī apmeklēt Buču un Irpiņu. Un šīs Kijivas priekšpilsētas kļuva kā vairogs, lai apturētu uzbrukumu pašai Kijivai, lai noturētu lēmumu pieņemšanas punktus," stāsta Mūrniece.

"Cik tuvu bija Krievijas karaspēks, pavisam tuvu Kijevai, un cik svarīga ir teritoriālā aizsardzība. Tātad mūsu izpratnē tā būtu Zemessardze. Ukraiņi teica – jā, šī  ir mācība, ko viņi bija spiesti apgūt, būdami tam visai maz sagatavoti. Bet teritoriālās aizsardzības nozīme ir izrādījusies ārkārtīgi svarīga," norāda Mūrniece.

"Un mums ir noderīga viņu kaujas pieredze. Viņu taktiskā, stratēģiskā domāšana. Ukraiņi visvairāk ir sapratuši, kādā veidā Krievija, Krievijas karaspēks veic kara darbības. Sapratuši, kādā veidā efektīvāk ir veikt pretdarbību."

Vizītes laikā aizsardzības ministre Kijivā tikās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku. Saeimas priekšsēdētājas amatā Mūrniece daudzus gadus regulāri apmeklējusi Ukrainu. Šajā laikā izveidota cieša Latvijas un Ukrainas parlamentu sadarbība, kas sekmīgi turpinās arī pēc 14. Saeimas apstiprināšanas.

Lai vienotos par turpmāko sabiedroto palīdzību Ukrainai, Mūrniece piektdien, 20. janvārī, piedalīsies Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā, Vācijā.

Pirms tam viņa Polijā tiksies ar aizsardzības ministru Marjušu Blaščaku, bet Tallinā plānota tikšanās ar Igaunijas aizsardzības ministru Hanno Pevkuru, Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku un Apvienotās Karalistes aizsardzības ministru Benu Vollesu. Tikšanās mērķis ir pārrunāt ģeopolitisko situāciju un koordinēt atbalsta pasākumus Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti