Latvija neatzīst tā dēvētās prezidenta vēlēšanas Abhāzijā

Latvija neatzīst svētdien, 25. augustā, Gruzijas Abhāzijas reģionā notikušo tā dēvēto prezidenta vēlēšanu likumību un to rezultātus, informēja Ārlietu ministrija (ĀM).

ĀM norāda, ka Bulgārija, Čehijas Republika, Kanāda, Igaunija, Somija, Īrija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Rumānija, Zviedrija, Ukraina, Lielbritānija un ASV neatzīst Gruzijas Abhāzijas reģionā, Suhumi, 2019.gada 25. augustā notikušo tā dēvēto prezidenta vēlēšanu likumību un vēlēšanu rezultātus. Tāpat šīs valstis neatzīst par likumīgām Gruzijas Chinvali reģionā/Dienvidosetijā 2019. gada 9. jūnijā notikušās tā dēvētās parlamenta vēlēšanas.

"Mēs atkārtoti apliecinām pilnīgu atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei un suverenitātei tās starptautiski noteiktajās robežās. Mēs vēlreiz aicinām Krieviju izpildīt visas savas saistības, kas izriet no 2008. gada pamiera līguma, tostarp atvilkt karaspēku uz pirmskonflikta pozīcijām un nodrošināt brīvu piekļuvi konflikta reģioniem humānās palīdzības sniegšanai, kā arī atsaukt Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionu atzīšanu par neatkarīgām valstīm," teikts ĀM paziņojumā.

Abhāzijā svētdien norisnājās prezidenta vēlēšanu pirmā kārta. Tajās piedalījās esošais prezidents Rauls Hadžimba, opozīcijā esošās partijas "Amcahar" pārstāvis Alhas Kvicinija, bijušais Abhāzijas Valsts drošības dienesta vadītājs Astamurs Tarba un aizsardzības ministra padomnieks Oļegs Aršba. Tā kā svētdien neviens kandidāts neieguva 50% vēlētāju atbalstu, septembrī tiks rīkota vēlēšanu otrā kārta. Aršba jau pavēstījis par izstāšanos no vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti