Latvija kļūst par prezidējošo valsti Baltijas jūras vides aizsardzības komisijā

No 1. jūlija Latvija kļuvusi par prezidējošo valsti Baltijas jūras reģiona jūras vides aizsardzības konvencijas pārvaldes organizācijā – Baltijas jūras vides aizsardzības komisijā jeb Helsinku komisijā (HELCOM), informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Prezidentūra ilgs divus gadus – līdz 2024. gada 30. jūnijam, un tā tiek pārņemta no Vācijas.

VARAM kā atbildīgā iestāde par konvencijas ieviešanu pārstāv Latviju HELCOM un nodrošinās prezidentūras koordināciju.

Prezidentūras galvenā prioritāte būs rīcībspējīga, efektīva un labi funkcionējoša reģionālās sadarbības organizācija, lai panāktu Konvencijas mērķi un piepildītos HELCOM vīzija par Baltijas jūru labā vides stāvoklī ar atjaunoties spējīgu ekosistēmu.

HELCOM priekšsēdētājas pienākumus pildīs Valsts vides dienesta ģenerāldirektora vietniece, Zvejas kontroles departamenta direktore Evija Šmite, un priekšsēdētajas vietnieces pienākumus pildīs VARAM Dabas aizsardzības departamenta direktora vietniece Ilona Mendziņa.

Vienlaikus Latvijas prezidentūras viena no prioritātēm ir nodrošināt rīcībspējīgu un efektīvu HELCOM darbību konvencijas mērķu sasniegšanai force majeur situācijā, ņemot vērā aktuālo ģeopolitisko situāciju. Tāpat arī veicināt efektīvu un racionālu HELCOM struktūras funkcionēšanu un aktualizētā Baltijas jūras rīcības plāna ieviešanu. 

VARAM norādīja, ka īpaša uzmanība tiks pievērsta vienota un saskanīga aizsargājamo jūras teritoriju tīkla izveidei Baltijas jūrā un ekosistēmas pieejā balstītai ilgtspējīgai jūras izmantošanai, integrējot vides aizsardzības un sociālekonomiskos aspektus. 

Viens no uzdevumiem būs arī Helsinku konvencijas kā reģionālās jūras konvencijas un sadarbības platformas nozīmes demonstrēšana globālo mērķu sasniegšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt