Latvija izdevusi ASV apjomīgā krāpšanā apsūdzētu uzņēmēju

Šī gada oktobrī Latvijas Valsts policija pēc ASV kolēģu lūguma aizturējusi ASV uzņēmēju no Sandjego Aleksandru Avergunu, un ceturtdien viņš tika nosūtīts uz Kaliforniju, ziņo Rus.LSM.lv.

Averguna lietu izmeklēja ASV Nodokļu pārvalde un Federālais izmeklēšanas birojs, paziņoja ASV Dienvidkalifornijas prokuratūra.   

Saskaņā ar apsūdzību Averguns organizēja krāpnieciskas shēmas, kuru rezultātā ASV investori zaudējuši vairāk nekā 12 miljonus ASV dolāru.  

Izmantojot savus sakarus un nekustamo īpašumu aģenta reputāciju, Averguns saskaņā ar apsūdzību iesaistījis klientus fiktīvos darījumos ar īpašumu iegādi, kā arī pārdevis viņiem tiesības atgūt līdzekļus pēc fiktīviem aizņēmumiem. Pirmā shēma uzsākta vēl 2010. gadā.

Saskaņā ar apsūdzību Averguns piedāvājis klientiem dalību daudzdzīvokļu dzīvojamo kompleksu vai ofisu ēku iegādē, solot ikmēneša dividendes no nomas. Investoriem arī piedāvāta daļa no ienākumiem, kurus gūs pēc objektu pārdošanas. Realitātē nekādas ēkas netika pirktas, un investoru naudu apsūdzētais esot tērējis pēc saviem ieskatiem.   

Taču, lai uzturētu investoru uzticību, Averguns saskaņā ar apsūdzību gadiem ilgi maksājis ikmēneša maksājumus, apgalvojot, ka tie ir ienākumu no nekustamo īpašumu iznomāšanas. 

Otrā shēma nebija saistīta ar pirmo. Tajā Averguns piedāvājis ienākumus 8% - 20% apmērā no ēku īpašnieku īstermiņa aizņēmumiem, apgalvojot, ka viņš ir starpnieks starp viņiem un investoriem. Taču saskaņā ar apsūdzību ēku īpašnieki nesadarbojās ar Avergunu, nepiekrita aizņēmumam un neparakstīja aizņēmuma līgumus, kurus Averguns uzrādījis investoriem. Šie dokumenti tika viltoti. 

“Averguns izveidoja sarežģītu shēmu ar krāpnieciskiem darījumiem, viltotiem parakstiem, fiktīviem nodokļu dokumentiem un “skatlogu” kompānijām,” paziņojis nodokļu pārvaldes aģents Raijans Korners. 

Savukārt federālais prokurors Roberts Brījers uzsvēris, ka noziedznieki var bēgt, bet “mēs sadarbosimies ar mūsu partneriem no tiesībsargājošajām iestādēm visā pasaulē”, lai noziedznieki tiktu saukti pie atbildības.  

ASV tiesībsargi arī pateicās partneriem no Latvijas, tajā skaitā Valsts policijai, kuras darba rezultātā Averguns atgriezies ASV.

Ja tiesa atzīs Avergunam izvirzītās apsūdzības par pierādītām, viņam draud cietumsods līdz pat 20 gadiem par katru krāpniecības epizodi, kā arī sodi par naudas atmazgāšanu un arī par citu personu datu izmantošanu. 

Pašlaik Averguns ir aizturēts, un par drošības līdzekli tiesa lems otrdien, 19. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti