Panorāma

Dzērājšoferus soda ar auto konfiskāciju

Panorāma

Panorāma

Latviešu ģimene izrotā Lielbritānijas pludmales

Latviešu ģimene Lielbritānijā kļuvusi atpazīstama ar jūras krastā veidotām mozaīkām

Veidojot dažādus tēlus Lielbritānijas pludmalēs, kāda latviešu ģimene guvusi plašu sekotāju pulku sociālajos tīklos. Viss sācies ar bērnam dotu uzdevumu skolā. Tagad vairāki desmiti tūkstošu cilvēku sociālajos tīklos gaida katru jaunu zīmējumu pludmalē.

Ieva un Dzintars ar bērniem Apvienotajā Karalistē dzīvo jau desmit gadus. Pirmo rotājumu pludmalē ģimene radīja pirms diviem gadiem, kad Lielbritānijā bija pirmā mājsēde.

"Skolotāji uzdeva kaut ko izgatavot no dabas materiāliem – mandalu. Un mums uzreiz tā ideja, ka jābrauc uz tuvējo pludmali un jālasa gliemežvāki," stāstīja Ieva Šļare.

Tas bija dēlam Emanuelam dots uzdevums skolā. Pēc tam tas kļuva par brīvā laika pavadīšanas veidu, līdz savu darbu ģimene pamanīja sociālajos tīklos.

"Uztaisījām taureni no gliemežvākiem. Un pēc tam nākamajās dienās parādījās sociālajos tīklos bildes ar mazajiem gliemežiem un taureni. Un bija ļoti daudz pozitīvu komentāru. Mēs to negaidījām, darījām to savam priekam," stāstīja Ieva Šļare.

Un ar laiku projekti kļuva smalkāki. Pērn uz Ziemassvētkiem pludmalē izveidoja Bētlemi. Septembrī – pēc karalienes Elizabetes II nāves – Padingtonas lācīti. "Dzintars strādāja pie lācīša sejas veselas piecas stundas."

Un intresentu par ģimenes smalkajiem darbiem pludmalēs ir daudz. Pašlaik viņu "Facebook" grupai seko jau 34 tūkstoši cilvēku.

Ģimene stāstīja, ka nekad nav pārdzīvojuši par to, ka jūra darbu aizskalo. Gadās, ka jūra darbu aizskalo jau pusstundu vēlāk.

"Nekad nav bijis tā, ka žēl. Jo, ja tas darbs stāv ilgāku laiku, tad tam tas skats pazūd – tā kā ziediem, ja ilgāk pastāv. [Mūsējos] Aizskalo, paņem prom," norādīja Dzintars Šļars.

Ģimene darbus sāka veidot savam priekam, bet, redzot lielo atsaucību, vēlas pēc iespējas biežāk iepriecināt arī citus. Šajās svētku brīvdienās ģimene plāno atkal doties uz pludmali.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti