Panorāma

Pārtikas imports no Ukrainas – līdz šim nebūtisks

Panorāma

Panorāma

Latvieši Lielbritānijā nosvin Lieldienas ar sporta dienu

Latvieši Lielbritānijā nosvin Lieldienas ar sporta dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānijā Lieldienās bērni dodas meklēt olas, ko slēpj Lieldienu zaķis, bet tās ir šokolādes olas. Olas arī krāso, taču tās, kuras uzzīmētas uz papīra. Britiem nav tādu Lieldienu tradīciju kā latviešiem, tādēļ latviešu bērnu vecākiem nekas cits neatliek, kā rīkot Lieldienu pasākumu pašiem.

Kentas pusē ģimenes ar bērniem varēja pavadīt visu dienu kopā brīvā dabā, gan krāsojot un ripinot olas, gan piedaloties dažnedažādās sporta spēlēs un sacensībās, gan vienkārši baudot silto pavasara dienu.

"Ģimenes sporta dienu mēs sākām 2014.gadā ar domu, lai es varētu pārvarēt savu sociālo fobiju un panikas lēkmes, kurās biju iedzīvojusies. Es negribēju, lai kaut kam tādam iet cauri mani bērni, mana ģimene. Līdz ar to es domāju, kā es varētu izveidot kaut ko tādu, lai varu pārvarēt savas bailes un lai mani bērni no tā necieš nākotnē. Sanācām visi kopā, saaicinājām draugus, paspēlējām visi spēles. Protams, brīvā dabā, tas ir pats galvenais – svaigs gaiss.

Šis ir jau sestais gads, no 30 cilvēkiem, ar ko sākām, tagad jau ir 200 pāri cilvēki!" stāstīja pasākuma rīkotāja Aiva Valdmane.

Pasākuma apmeklētājs Gints Valdmanis piebilda: "Smadzenes operācijai visai šitai tāpat ir sieva, tas ir viņas bērniņš, tā teikt. Mēs esam šeit, lai atbalstītu viņu un savestu kopā visus cilvēkus, kas te ir ieradušies, lai pavadītu ļoti labi laiku."

Liela daļa apmeklētāju ir latvieši, taču ir arī britu ģimenes.

"Mēs slēpjam šokolādes olas visās malās, tad bērni skraida apkārt un cenšās tās atrast. Mēs arī izkrāsojam zīmētas olas. Bet tas arī viss.

Tas, ko viņi šeit dara, ir fantastiski. Nesaprotu, kā viņi krāso tās olas ar sīpoliem, bet tas ir fantastiski!" atzina pasākuma apmeklētājs Kriss Vorens.

Pasākuma apmeklētāja Līga Sadovska stāstīja: "Britiem vairāk ir šokolādes olu meklēšana. Varbūt aiziet viņi paspēlēt kādas spēles, vai arī aiziet uz kādu filmu, kinoteātrī, bet nav tā, kā mums pieņemts – ārā, dabā, ar olu ripināšanām un šūpolēm."

Skriešanas sacīkstēs, turot olu karotē, sacenšas visi, taču virves vilkšanā vecāki spēkojas savā starpā. Lai arī pasākums galvenokārt domāts bērniem, tomēr izskatās, ka vecākiem iet ne mazāk jautri.

"Īstenībā pirmo reizi te atbraucām, nemaz nezinājām, ka te tā svin Lieldienas. Bet, es domāju, bērniem tas ir ideāls pasākums un var arī kaut ko no mūsu tradīcijām viņi iemācīties," sprieda pasākuma apmeklētāja Karīna Makuševa.

Uzvarētāji saņems balvas, taču galvenais ir piedalīties, tādēļ katru dalībnieku gaida medaļa ar lentīti Latvijas karoga krāsā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti