Laikraksts: Tramps 2016. gadā nodokļos nomaksājis tikai 750 dolārus

ASV prezidents Donalds Tramps daudzu gadu garumā ir izvairījies no federālā ienākuma nodokļa maksāšanas vai arī maksājis vien 750 dolārus gadā. Ar šādu ziņojumu klajā nākusi avīze "The New York Times". Tramps šādu informāciju nosaucis par viltus ziņām. Tikmēr demokrāti izmantojuši brīdi, lai kārtējo reizi aktīvi kritizētu prezidentu vien dienu pirms pirmajām prezidenta amata kandidātu debatēm.

Nedēļas nogalē ASV mediju telpu satricinājis laikraksta "The New York Times" ziņojums, kurā apgalvots, ka pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps 2016. gadā pirms stāšanās valsts vadītāja amatā ir samaksājis vien 750 dolārus lielu ienākuma nodokli. Šādu pašu summu viņš maksājis arī 2017. gadā – pirmajā prezidentūras gadā. Kā apgalvo laikraksts, 10 no iepriekšējiem 15 gadiem Tramps ienākuma nodokli nav maksājis vispār, jo vienmēr ir uzrādīts, ka viņa uzņēmumu zaudējumi ir bijuši lielāki par ienākumiem. Arī 2018. gadā Tramps uzrādījis vairāk nekā 47 miljonu dolāru lielus zaudējumus, lai arī no dažādiem televīzijas realitātes šovu līgumiem un licencēm saņēmis vairāk nekā 427 miljonus dolāru.

Komentējot izskanējušo informāciju, Donalds Tramps apsūdzējis "The New York Times" par viltus ziņu radīšanu, aizbildinoties ar pašlaik notiekošo nodokļu deklarācijas auditu:

Laikraksts: Tramps 2016.gadā nodokļos nomaksājis tikai 750 dolārusUģis Lībietis

"Tās ir pilnīgas viltus ziņas! Izdomātas. Viltotas. Mēs par to esam runājuši, un jūs man varējāt šos jautājumus uzdot arī pirms četriem gadiem. Patiesībā es maksāju nodokļus. Un jūs to varēsiet redzēt, kad es publiskošu nodokļu deklarāciju. Jau ilgu laiku notiek šīs deklarācijas audits. Viņi veic savu novērtējumu, un mēs jau ilgu laiku esam iesaistīti sarunās. Bet es publicēšu gan šos, gan daudzus citus datus, un cilvēki būs patiesi šokēti. "The New York Times" ir rakstījuši vienu viltus stāstu pēc otra. Es neko tādu iepriekš neesmu redzējis."

Kā paskaidrojuši Trampa advokāti, prezidents pēdējās desmitgades laikā personiskajos nodokļos ir samaksājis miljoniem dolāru, sīkāk gan nepaskaidrojot izskanējušo informāciju. Šeit jāpaskaidro, ka ASV ir gan federālā, gan štatu nodokļu sistēma, un likmes ir atšķirīgas. Tā, piemēram, federālā ienākuma nodokļa likme ir progresīva un tiek piemērota atkarībā no personas bagātības. "The New York Times" arī atgādina, ka Tramps jau gadiem ir iesaistīts strīdā ar Iekšējo ieņēmumu dienestu par gandrīz 73 miljonu dolāru nodokļu pārmaksu. Ja dienests savā auditā atzīs iespējamo krāpšanos un nepatiesu zaudējumu norādīšanu, Trampam soda naudās varētu būt jāsamaksā vairāk nekā 100 miljoni dolāru.

Informācija par iespējamo izvairīšanos no nodokļiem ir izskanējusi vien dienu pirms gaidāmajām pirmajām Trampa debatēm ar Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātu Džo Baidenu. Demokrātu partijas līderi ir izmantojuši šo brīdi, lai dotos triecienā pret Trampu, saucot viņu par krāpnieku. Kongresa Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi nodēvējusi Trampa attieksmi par iedomību attiecībā pret strādājošo amerikāņu ģimenēm. Savukārt Senāta demokrātu līderis Čaks Šūmers tviterī aicinājis pacelt roku visiem tiem amerikāņiem, kuri nodokļos samaksājuši vairāk par prezidentu. Arī Baidena kampaņa publiskojusi datus, kuros redzams, ka, piemēram, skolotāji, ugunsdzēsēji un medmāsas federālajos nodokļos maksā attiecīgi septiņus, piecus un desmit tūkstošus dolāru gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti