Laikraksts: Krievijas hakeri uzlauzuši ASV elektroapgādes sistēmu

ASV Vērmontas štata elektroapgādes sistēmā atklāts kods, kas tiek saistīts ar Krievijas hakeriem, vēsta laikraksts "The Washington Post".

Hakeru centieni nav radījusi traucējumus elektrotīklu darbībā, norāda laikraksts, atsaucoties uz ASV amatpersonām.

Atrastais kods tiek saistīts ar Krievijas hakeru darbībām, ko ASV amatpersonas iesaukušas par "Grizlilāču stepi".

Bērlingtonas Elektroenerģijas departaments par notikušo ASV valdībai pavēstījis ceturtdienas naktī. Departaments veicis pārbaudi un atradis ļaunatūru vienā portatīvajā datorā, kas nav pieslēgts elektrotīkliem.

ASV varasiestādes vēl nav noskaidrojušas, kāpēc Krievijas hakeri uzbrukuši elektrotīkliem, tomēr tas varētu būt darīts ar nolūku radīt traucējumus sistēmā, kā arī pārbaudīt, vai tie var ielauzties daļā ASV elektrotīklu, vēsta "The Washington Post".

Krievijas hakeri tiek vainoti par 2015.gada decembrī notikušu uzbrukumu Ukrainas elektrotīkliem, kas atstāja bez elektrības teritorijas Ukrainas rietumos.

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) ceturtdien publiskojis ziņojumu, kurā Krievijas izlūkdienesti tieši vainoti kiberuzbrukumos ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā.

Sākot ar 2015.gada vidu Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) pa elektronisko pastu nosūtījis inficējošu saiti vairāk nekā 1000 adresātiem, tostarp ASV valdībā, teikts FIB un ASV Iekšzemes drošības ministrijas kopīgajā ziņojumā.

ASV Iekšzemes drošības ministrija un Nacionālās izlūkošanas direktorāts iepriekš pauda viedokli, ka Krievija stāv aiz oktobrī notikušajiem kiberuzbrukumiem, bet ceturtdien publiskotais ziņojums ir pirmā detalizētā tehniskā analīze un pirmais oficiālais FIB paziņojums.

Krievija noliedz, ka būtu saistīta ar šiem kiberuzbrukumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti