Laikraksts: ASV gatavojas Krievijai piedāvāt plānu miera uzturētāju izvietošanai Donbasā

ASV gatavojas Krievijai piedāvāt plānu, kas paredz 20 000 starptautisko miera uzturētāju izvietošanu Ukrainas austrumos, vēsta laikraksts "The Wall Street Journal", atsaucoties uz avotiem diplomātu aprindās Vašingtonā un Eiropas Savienībā (ES).

Tādā veidā ASV vēlas pārbaudīt Krievijas gatavību izbeigt konfliktu Ukrainas austrumos. Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka Vašingtona šo ideju ar Maskavu pārspriedīs tuvāko dienu laikā.

ASV plāns varētu būt atbilde uz Krievijas iniciatīvu Ukrainas austrumos dislocēt miera uzturētājus. Krievijas prezidents Vladimirs Putins šādu rosinājumu izteica septembrī. Tolaik viņš paziņoja, ka atbalsta bruņota ANO kontingenta sūtīšanu uz Ukrainu, tomēr tā uzdevums būtu tikai Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) darbinieku drošības garantēšana.

Vašingtonas piedāvājums domāts, lai pārbaudītu Maskavas nodomu nopietnību, vēstīja "The Wall Street Journal".

Vairākās rietumvalstu galvaspilsētās, tostarp Parīzē un Berlīnē, tiek paustas cerības, ka Putins meklē izeju no konflikta Ukrainas austrumos. Citviet Eiropā gan valda skepse par Putina vēlmi izbeigt konfliktu.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti