Lagarda Viļņā aizstāv starptautisko aizdevēju «troikas» darbību

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda ceturtdien Viļņā aizstāvēja tā dēvētās starptautisko aizdevēju „troikas” rīcību, kur kopā ar Eiropas Komisiju (EK) un Eiropas Centrālo banku (ECB) SVF palīdz finanšu grūtībās nonākušajām Eiropas valstīm apmaiņā pret taupības pasākumu politiku.

Uz lūgumu komentēt Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisāres Viviānas Redingas aicinājumu likvidēt „troiku”, SVF vadītāja uzsvēra, ka sadarbība starp trim institūcijām ir produktīva.

„Es neuzdrošinātos iejaukties Viviānas Redingas jomā, kas ir tieslietas. Un es esamu droša, ka viņai ir labas idejas par tieslietu jomu,” norādīja Lagarda.

„„Troikas” pārstāvjiem pēdējo trīs gadu laikā ir bijušas ļoti stabilas un produktīvas attiecības, un to atkārtoti šodien apliecināja [ES monetāro lietu komisārs] Olli Rēns un vakar ECB. Tas ir ļoti inovatīvs veids, kā strādāt ārkārtīgi grūtos apstākļos. Un es varu jums apliecināt, ka attiecības ir labas, pamatīgas, un katra institūcija sniedz labāko, kas tai ir, lai cīnītos pret krīzēm un tās atrisinātu,” klāstīja SVF vadītāja.

Redinga šonedēļ paziņoja, ka ir laiks izbeigt „troikas” darbību un Eiropai savas problēmas jāsāk risināt bez SVF palīdzības.

„Troika” ir starptautiskie aizdevēji tādām valstīm kā Grieķija, Īrija un Portugāle, kas pret glābšanas aizdevumiem apņemas izpildīt konkrētus taupības nosacījumus un pakļaujas uzraudzībai.

Tāpat Lagarda norādīja, ka pasaules ekonomikai jaunus riskus rada izaugsmes palēnināšanās attīstības valstīs.

„Mēs redzam arī jaunus riskus pie horizonta. Un jaunie riski liela mērā rodas no izaugsmes palēnināšanas attīstības tirgos un jaunajās tirgus ekonomikās,” viņa sacīja apaļā galda diskusijā Viļņas Universitātē, ko organizēja Lietuvas centrālā banka.

Lagarda uzsvēra, ka pašreizējā situācijā SVF samazina savas pasaules ekonomikas izaugsmes prognozes.

Viņa aicināja arī neaizmirst par Eiropas un eiro zonas radītajiem riskiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti