Dienas ziņas

Nacionālajā teātrī savas gaitas sāk „Mazais ganiņš”

Dienas ziņas

Gatavojas Viļānu pilsētas 90. jubilejai

Kuldīgā sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Kuldīgā Ziemassvētkus gaida, mācoties ticēt brīnumam

Šodien – pirmā advente. Daudzviet iedegtas Ziemassvētku egles un darbu sākuši amatnieku tirdziņi. Kuldīgā Ziemassvētku gaidīšanas laiks sācies ar festivālu “Notici brīnumam!” . Ik nedēļas nogali līdz pat pašiem svētkiem pilsētā būs dažādi pasākumi gan lielajiem, gan mazajiem. Visi tie, kas bija Ziemas festivālā, jau paspēja uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim un uzburt svētku sajūtu kopā ar ģimeni, redzēt, kā iedegas pilsētas galvenā egle un novērtēt rotājumus, kuru radīšanā piedalījušies arī mazie kuldīdznieki.

Lai decembra sākumā Ziemassvētku gaidīšanas laiku Kuldīgā padarītu sirsnīgāku un mīļāku, jau novembrī te sāka izgatavot galvenos pilsētas rotājumus, un talkā tika aicināti arī bērni un jaunieši. Gluži kā no senajām apsveikuma kartītēm viņi veidoja ainiņas no rūķu ciemata dzīves, kurā netrūkst sniega, līksmības un dažādu nebēdnību. Jāteic, ka bērni Ziemassvētku rotājumu izgatavošanā iesaistās jau vairākus gadus.

"Mēs ģimenē sanākam kopā, tur ir tas maģiskums. Ja man ir tas gods rotāt pilsētu, tad pieaicinu bērnus, tā ir pievienotā vērtība," stāsta Inese Sulojeva, Būvniecības nodaļas vadītājas vietniece vides pārvaldības jomā.

"Labas sajūtas! Kad ej pa ielu, varēsi redzēt, stāstīt citiem, lepoties," sajūtās dalās floristikas pulciņa dalībniece Elizabete Irbe. 

Ziemassvētku gaidīšanas laiku Kuldīgā iesāk ar Ziemas festivālu "Notici brīnumam", tad visi rotājumi jau priecē ikvienu.

Noticēt brīnumam, būt atvērtiem labajam sevī un citos palīdz kopīga darbošanās ar ģimeni – pašrocīgi izgatavoti saldumi, apsveikumi, kopīgas rotaļas un - kā nu bez vēstules uzrakstīšanas Ziemassvētku vecītim!

Šai svarīgajai nodarbei te ir pat īpaša istaba, kurā varēs iegriezties līdz pat Ziemassvētkiem. Mazā Gabriela vēlas somu, brālītim lidmašīnu un vēl skaistu gardumu paciņu. Bet Gabrielas mamma atzīst, ka svētki ir būt kopā.

"Tā ir ģimene, mamma te dzīvo, esam visi kopā," stāsta svētku apmeklētāja Mārīte Kuzņecova. 

"Lielākais brīnums, kad satiekas tie, kas gadu vai pat ilgāk nav redzējušies, kas pasaka labu vārdu, ja ir sastrīdējušies," novērojumos dalās Ziemassvētku vecītis Andris Grīnvalds. 

Kad Rātslaukumā izskanējis Kuldīgas bērnu un jauniešu teātra “Focus” uzvedums “Cirka ponijmeitenes Patrīcijas Ziemassvētki”, iededzas pilsētas galveā egle, kuru arī grezno mazo kuldīdznieku darinātās rotas.

Un tad Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir sācies – ar dažādiem pasākumiem līdz pat pašiem svētkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt