Rīta Panorāma

Romantisks video un jaunā koncertprogramma «Glezna»

Rīta Panorāma

Eiropā un ASV apstiprina uzlabotas Covid vakcīnas

Kuģis ar Ukrainas graudiem uzskrējis uz sēkļa Bosforā

Kuģis ar Ukrainas graudiem uzskrējis uz sēkļa Bosfora jūras šaurumā

Uz sēkļa Bosfora jūras šaurumā pie Turcijas krastiem uzskrējis kuģis ar Ukrainas graudiem. Negadījuma dēļ uz laiku pārtraukta kuģu satiksme pa šo svarīgo jūras ceļu. 

Turcijas pilsētas Stambulas gubernatora kanceleja informēja, ka 173 metrus garajam sauskravu kuģim Bosfora šaurumā sabojājās stūre, tāpēc tas apzināti uzskrēja uz sēkļa un izmeta enkuru. Uz notikuma vietu nekavējoties tika nosūtītas Krasta drošības galvenās pārvaldes un krasta apsardzes komandas, kā arī glābšanas velkoņi un kuteri. 

Uz kuģa atrodas apmēram 3000 tonnu kukurūzas, ko bija plānots nogādāt Itālijas pilsētā Ravennā.  

Pēc vairākām stundām  kuģi novilka no sēkļa, un tas devās uz ostu  velkoņu pavadībā. 

KONTEKSTS:

Ukrainas graudu eksports pa jūru no trim ostām tika atjaunots pēc Ukrainas, Turcijas, Krievijas un ANO līguma noslēgšanas 22. jūlijā. Līdz šim brīdim jau eksportēti apmēram 1,55 miljoni tonnu graudu un citu lauksaimniecības preču. 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti