Kuģa īpašnieks: Tankkuģis «Stena Impero» joprojām aizturēts Irānas ostā

Zem Lielbritānijas karoga reģistrētais naftas tankkuģis "Stena Impero", kas pirms vairāk nekā diviem mēnešiem tika aizturēts Hormuza šaurumā, joprojām atrodas Bandarabas ostā Irānā, lai gan Teherāna apgalvo, ka kuģi atbrīvojusi, otrdien paziņojis kuģa īpašnieka, Zviedrijas kompānijas "Stena Bulk" izpilddirektors Ēriks Hanels.

Navigācijas tīmekļa vietne "TankerTrackers.com" šodien ziņoja, ka kuģis devies ceļā, bet Hanels sacīja, ka "Stena Impero" joprojām atrodas ostā un gaida atļauju izbraukt.

"Stena Bulk" rīcībā esošā informācija liecina, ka atļauja vēl nav saņemta un uz kuģa joprojām atrodas irāņu apsargi.

Irānas valdības pārstāvis sakariem ar presi Ali Rabiei pirmdien paziņoja, ka "Stena Impero" var brīvi pamest Irānu.

"Neskatoties uz Irānas varasiestāžu publiskajiem paziņojumiem (..), ka juridiskais process ir noslēdzies un "Stena Impero" var brīvi pamest Irānu, kuģis joprojām ir aizturēts Bandarabas ostā," norādīja Hanels.

"Stena Impero", kas pieder Zviedrijas kompānijai "Stena Bulk" un kam ir Lielbritānijas karogs, bija ceļā uz Saūda Arābiju, kad tas tika aizturēts. Uz kuģa atradās 23 apkalpes locekļi, arī viens Latvijas valstspiederīgais.

4.septembrī humānu apsvērumu dēļ Irāna atbrīvoja septiņus apkalpes locekļus, arī Latvijas valstspiederīgo.

"Stena Impero" aizturēšana 19.jūlijā notika dažas stundas pēc tam, kad Lielbritānijas aizjūras teritorijas Gibraltāra varasiestādes bija paziņojušas, ka par 30 dienām pagarina Irānas tankkuģa "Grace 1" aizturēšanu. Kuģi, kam bija Panamas karogs, britu jūras spēki bija aizturējuši pirms divām nedēļām aizdomās par Eiropas Savienības sankciju pret Sīriju pārkāpumu.

Irāna noliedza, ka "Stena Impero" aizturēšana būtu bijusi atbilde uz "Grace 1" aizturēšanu.

Kā skaidroja Irānas pārstāvji, "Stena Impero" aizturēts, jo tas nav atsaucies uz signālu par nonākšanu briesmās, kā arī pēc uztriekšanās zvejas kuģim izslēdzis retranslatoru.

Gibraltārs 18.augustā "Grace 1" atbrīvoja. "Grace 1" nosaukums tagad ir "Adrian Darya 1" un tam ir Irānas karogs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti