Rīta Panorāma

Jau svētdien Rīgas centru pieskandinās Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens

Rīta Panorāma

Reti atskaņotās Pučīni operas «Bezdelīga» lidojums mūsu Operā

Kubieši sāk lietot internetu telefonā

Kubieši sāk lietot internetu telefonā

Milzu pavērsiens komunistiskajā Kubā – valsts iedzīvotājiem šonedēļ kļuva pieejami interneta pakalpojumi mobilajā telefonā.

Kuba kļuvusi par vienu no pēdējām nācijām, kas iedzīvotājiem piedāvājusi internetu telefonā. Līdz šim savās viedierīcēs kubieši varēja lietot vien valsts pārvaldītā e-pasta kontus.

Gandrīz pusei no 11 miljoniem šīs komunistiskās salas iedzīvotāju ir mobilie telefoni, taču

daudzi kubieši jauno piedāvājumu nemaz nevar atļauties.

“Man šis serviss nav vajadzīgs, jo tas maksā septiņus dolārus par 600 megabaitiem. Ar to nepietiktu, lai lejuplādētu filmu vai mūziku, kas man patīk,” pastāstīja Kubas iedzīvotājs Jemils Ernandess.

Mobilo telefonu lietotājiem būs pieejamas arī lielākas interneta pakalpojumu pakas – četri gigabaiti par aptuveni 30 dolāriem. Cena aptuveni atbilst šībrīža globālajiem standartiem, taču tieši šāda summa ir arī Kubas iedzīvotāju vidējās mēnešalgas apmērs.

Kubiešiem gan ir pieejamas arī interneta kafejnīcas un bezvadu interneta punkti, bet pagājušajā gadā tika nodrošināts arī internets mājās.

Būtiska valsts modernizācija sākusies 2014. gadā, kad toreizējais ASV prezidents Baraks Obama un Kubas vadītājs Rauls Kastro paziņoja par atkusni abu valstu attiecībās.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti