Kubā pakāpeniski atceļ Covid-19 ierobežojumus

Dažādus Covid-19 laika ierobežojumus atceļ visdažādākajās pasaules valstīs. Arī Kubā pēc vairāku mēnešu karantīnas iedzīvotājiem ļauts brīvāk pārvietoties, kā arī atsākt uzņēmējdarbību. Starptautiskais tūrisms gan vēl nav atļauts.

Tagad, kad vairums Covid-19 laika ierobežojumu atcelti, iedzīvotāji bauda karsto un saulaino vasaru, atpūšoties pludmalē.

Pēc aptuveni trīs mēnešu karantīnas, kuras laikā iedzīvotājiem bija jāievēro stingri pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi, situācija Kubā ir stabila.

Balstoties uz oficiālo statistiku, saslimuši vien nepilni divarpus tūkstoši no vairāk nekā 11 miljoniem salas iedzīvotāju. Varasiestādes pakāpeniski ļauj iedzīvotājiem atgriezties ierastajā dzīves ritmā. 

"Neuzskatu, ka risinājums būtu slēgt pludmali. Mums vienkārši jārūpējas, ka visi ir atbildīgi un ievēro drošību," sacīja Kubas galvenais epidemiologs Francisks Garsija.

Ierobežojumi tiek mīkstināti pakāpeniski. Pirmajā fāzē, kas sākusies tagad, darbību ļauts atsākt restorāniem un bāriem.

Ceļošana vēl joprojām ir ierobežota.

Starptautisko tūrismu, piemēram, kubieši plāno vien gada beigās.


"Man nepatīk atrasties tur, kur ir daudz cilvēku. Staigāju kopā ar ģimeni un nesatraucos, kamēr esam pasargāti," atklāja vietējā iedzīvotāja Diāna Medīna.

Varasiestādes ir pārliecinātas, ka salas iedzīvotājiem sliktākais ir aiz muguras. Vienlaikus pastāv bažas, ka inficēto skaits varētu būt lielāks, nekā oficiāli ziņots. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Daudzas valstis mazina noteiktos ierobežojumus, un tas rada jauna pandēmijas uzliesmojuma risku. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti