Rīta Panorāma

Austrālijā veido sausumu izturīgus dārzi

Rīta Panorāma

Intervija ar Lindu Olti un Dāvidu Ernštreitu

Kronēts jaunais Japānas imperators Naruhito

Kronēts jaunais Japānas imperators Naruhito

Kronēts jaunais Japānas imperators Naruhito. Svinīgajā ceremonijā viņš solīja būt par valsts simbolu un iedzīvotāju vienotības garantu.

“Kāpjot tronī, es zvēru, ka dziļi pārdomāšu Viņa Majestātes imperatora ceļu, atcerēšos iepriekšējo imperatoru paveikto, kā arī veltīšu laiku sevis pilnveidošanai. Es zvēru, ka rīkošos saskaņā ar konstitūciju, un apzinos savu atbildību būt par valsts simbolu un Japānas tautas vienotības garantu.

Es vienmēr domāšu par cilvēkiem un patiesi lūdzu par tautas laimi un nācijas attīstību, kā arī par mieru pasaulē,” sacīja Naruhito.

Naruhito stājās amatā, jo pirmo reizi pēdējo 200 gadu laikā imperators - 85 gadus vecais Akihito - veselības problēmu dēļ atteicās no troņa.

Jaunais imperators līdz šim aktīvi piedalījies dabas aizsardzības projektos, nodarbojas ar kalnu tūrismu un spēlē mūzikas instrumentus. 1993. gadā viņš apprecēja princesi Masako, kura pirms tam strādāja Ārlietu ministrijā, un pārim ir meita Aiko.

Japānas mediji arī vēsta, ka trešdien notika oficiālā varas nodošanas ceremonija, bet plašāki pasākumi, tostarp svinīga parāde, plānota 22. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti