Krieviju sanikno «Charlie Hebdo» karikatūras par TU-154 aviokatastrofu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Krieviju ir saniknojusi "Charlie Hebdo" karikatūras par Krievijas militārās lidmašīnas TU-154 aviokatastrofu, raksta "Daily Mail" un "International Business Times".

Jaunākajā Francijas žurnālā "Charlie Hebdo" numurā, kas klajā nāca trešdien, 28.decembrī, ir divas karikatūras. Pirmajā no tām ir attēls ar Melnajā jūrā krītošu lidmašīnu, kurā esošais Aleksandrova ansambļa koris kliedz "āāāā". Attēla paraksts norāda, ka "armijas koris ir paplašinājis savu repertuāru".

Otrajā karikatūrā attēlota krītoša lidmašīna un blakus tai ir paraksts: "Sliktas ziņas.... Putina tur nebija". Savukārt trešajā karikatūrā ir dziedoši koristi jau dzelmē un pretī viņiem ir zivis. "Sarkanajai armijai ir jauni auditorija", teikts parakstā.

Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Igors Konašenkovs paziņojumā medijiem norādīja, ka šādi attēli ir pazemojoši jebkuram cilvēkam.

Vēstīts, ka 25.decembra rītā Melnajā jūrā iekrita Krievijas militārā lidmašīna, paņemot 92 cilvēku, tostarp 65 Aleksandrova ansambļa koristu, dzīvības.

Šī nav pirmā reize, kad "Charlie Hebdo" tiek publiski kritizētas. Šogad pēc zemestrīces Itālijā žurnāls publicēja karikatūras, kurā, piemēram, ar asinīm klāts vīrietis bija raksturots kā "Penne tomātu mērcē".

"Charlie Hebdo" arī publicēja karikatūru par Krievijas lidmašīnas katastrofu Sinaja pussalā 2015.gadā, kur dzīvības zaudēja 224 cilvēki. Attēlā līdztekus krītošai lidmašīnai bija paraksts - "Krievija intensificē savu bombardēšanu".

Savukārt 2015.gada 7.janvārī Parīzē divi teroristi uzbruka "Charlie Hebdo" redakcijai, nogalinot 12 cilvēkus un 10 ievainojot. Pēcāk izrādījās, ka tie ir divi - Saīds un Šerifs - brāļi, kurus bija aizvainojusi karikatūra, kurā izsmiets pravietis Muhameds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti