Krievijas žurnālists: Kremļa militāristiem ir «tanku domāšana» - viņi plāno aizsargāties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Krievijas militāristi pārliecināti, ka nākotnē resursu trūkums novedīs pie vēlmes uzbrukt Krievijai, un tāpēc viņi būvē aizsardzības perimetru un klāsta, ka gatavojas aizsargāties, un arī darbība Ukrainā tiek pasniegta kā aizsardzības operācija, LTV raidījumā “Viens pret vienu” pauda Krievijas laikraksta “Novaja Gazeta” žurnālists, militārais analītiķis Pāvels Felgenhauers.

Viņš stāstīja, ka Krievijā 2013.gadā apstiprinātā militārā stratēģiskā plāna apdraudējumu novērtējumā norādīts, ka šī gadsimta divdesmitajos gados sāks pietrūkt resursu, piemēram, naftas un gāzes, un pieaugs resursu karu draudi. Un Krievijai varēs uzbrukt, lai atņemtu resursus, un Krievija būvē aizsardzības perimetru – militāristu loģiku skaidroja Felgenhauers.

Viņš klāstīja, ka arī Krimas aneksija, kas, viņaprāt, ir ne tikai nelikumīga, bet arī milzu kļūda, tiek pasniegta kā aizsardzības operācija. 

“Ukrainu nepalaidīs vaļā,” sacīja Krievijas žurnālists, skaidrojot, ka militāristu ieskatā citu spēku bāzes Ukrainā nozīmētu, ka tiks pārrauts Krievijas aizsardzības perimetrs.

Felgenhauers arī klāstīja, ka tiek ziņots, ka pirmā doma būšot nogalināt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. “Tā arī ziņo Putinam – pirmkārt, gribēs jūs nogalināt, Vladimir Vladimirovič,” stāstīja žurnālists.  

“Tie, kas vada armiju un politiku Krievijā, Putins un citi ministri, viņi dzīvo 20.gadsimtā, gandrīz datorus neizmanto, šie ir 20.gadsimta cilvēki, viņi saprot, kā bija tad, nevis, kā var būt tagad,” pauda Felgenhauers.

Viņi modernizē vecos tankus un paziņo, ka Krievijai ir vairāk tanku nekā NATO valstīm, “viņiem ir tanku domāšana”, viņi audzināti uz Otrā pasaules kara piemēra, un tā viņi grasās karot, sprieda Felgenhauers.

“Un tas nemaina kopējo nostāju - lai kontrolētu resursus, vajag, lai tur augšā sēdētu karavīrs ar lielgabalu, tad būs kontrole,” sacīja Felgenhauers.   

Viņš arī pauda pārliecību, ka pašlaik mēs neesam kara priekšā, bet tā varbūtību nevar izslēgt, “karš var notikt, varbūtība pieaug”, un tas var sākties Sīrijā, kur kāda konflikta dēļ var sākties krīze, kas pāries eskalācijā.

Protams, abas puses cer, ka kādā līmenī tās apstāsies un būs deeskalācija, bet tas nenozīmē, ka noteikti karš būs, “mēs runājam par varbūtību, bet draudi ir reāli”, pauda Felgenhauers.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti