Krievijas Valsts domes spīkers aicina atteikties no robežlīguma ar Norvēģiju

Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins otrdien paziņojis, ka parlamentam vajadzētu apsvērt robežlīguma denonsēšanu (vienpusēju pārtraukšanu) ar NATO dalībvalsti Norvēģiju.

Maskava apsūdz Oslo par piekļuves bloķēšanu Svalbāras arhipelāgam, liedzot piegādāt pārtiku un citas kravas tur strādājošajiem krievu kalnračiem.

2010. gadā Norvēģija un Krievija parakstīja līgumu par jūras robežas delimitāciju, kā arī par sadarbību Barenca jūrā un Ziemeļu Ledus okeānā, tādējādi pieliekot punktu četras desmitgades ilgušajām teritoriālajām domstarpībām.

Volodins otrdien uzdeva parlamenta apakšpalātas deputātiem apsvērt iespēju denonsēt ar Norvēģiju noslēgto līgumu.

Volodins, atbalstot deputātu Mihailu Matvejevu, kurš pārstāv komunistus, norādījis, ka Krievija esot atdevusi Norvēģijai 175 000 kvadrātkilometru Barenca jūras.

"Šodien Norvēģija liedz Špicbergenai piegādāt pārtiku un kravas," Krievijas Valsts domes paziņojumā citēts Matvejevs.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Ārlietu ministrija izsauca Norvēģijas pilnvaroto lietvedi, apsūdzot Oslo par piekļuves bloķēšanu Svalbāras arhipelāgam un piedraudot ar pretdarbību.

Lai gan Svalbāra atrodas Norvēģijas suverēnajā valdījumā, tā atļauj vairāk nekā 40 valstu pilsoņiem izmantot iespējami bagātās dabas izrakteņu iegulas uz līdztiesīgiem pamatiem.

Maskava sen vēlējusies iegūt lielāku ietekmi pār arhipelāgu un uzstāj, ka tas būtu dēvējams par Špicbergenu, nevis par Svalbāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti