Krievijas uzņēmums pārņems Sīrijas lielākās ostas pārvaldi uz 49 gadiem

Sīrijas lielākās ostas pārvaldi uz 49 gadiem pārņems Krievijas uzņēmums, kas ieguldīs 500 miljonus dolāru ostas paplašināšanā, ceturtdien paziņojis Sīrijas transporta ministrs Ali Hammuds.

Saskaņā ar līgumu Krievijas kompānija "Stroitransgaz" uzņemsies Tartūsas ostas pārvaldi, nodrošinot ostas darbību un paplašināšanu, Sīrijas transporta ministra sacīto citējis laikraksts "Al Watan".

Līguma termiņš izraudzīts 49 gadi, lai no tā labumu gūtu abas puses, norāda "Al Watan".

Krievijai ir jūras spēku bāze Tartūsā, un Maskava bijusi viena no lielākajām Damaskas režīma atbalstītajām pilsoņkarā, kas plosa Sīriju kopš 2011.gada.

Hammuds otrdien Sīrijas valsts televīzijā paziņoja, ka Tartūsas osta, kas darbojas kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem, nav pietiekami dziļa, lai tajā varētu iebraukt lielie kuģi.

"Tartūsa ir veca osta, kuras doku dziļums mērāms no četriem līdz 13 metriem," sacīja ministrs. Osta pašreiz nav piemērota kuģiem, kas smagāki par 30 līdz 35 tonnām, norādīja Hammuds, uzsverot, ka jāpanāk dziļāku doku izveidošana, lai uzņemtu līdz 100 tonnām smagas kravas.

Ministrs norādīja, ka ostas paplašināšana palielinātu tās kapacitāti no četriem līdz 38 miljoniem tonnu gadā. Tas ļautu Sīrijai izmantot ostu valsts atjaunošanai, viņš piebilda. Hammuds norādīja "Al Watan", ka šis projekts palīdzēs mazināt slogu, ko Sīrijai uzlikušas starptautiskās sankcijas.

Krievijas mediji sestdien citēja premjerministra vietnieku Juriju Borisovu, kurš bija atgriezies no sarunām Damaskā, ka līgums par ostu varētu tikt noslēgts nedēļas laikā.

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēki kopš 2015.gadā guvuši pārsvaru pilsoņu karā un pašreiz kontrolē 60% valsts teritorijas. Maskava atbalsta Asada spēkus ar gaisa uzlidojumiem, un Krievijas uzņēmumi arī kara laikā investējuši Sīrijas naftas, dabasgāzes un kalnrūpniecības sektoros.

1991.gadā dibinātais "Stroitransgaz" ir viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Krievijā. 80% uzņēmuma pieder Kremlim pietuvinātajam oligarham Genādijam Timčenko.

2018.gadā Sīrija noslēdza ar "Stroitransgaz" vienošanos, kas piešķir uzņēmumam tiesības 50 gadus iegūt fosfātu un investēt fosfāta ieguvēs Palmīras reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti