Krievijas un Baltkrievijas oligarhi iesnieguši 61 prasību ES Tiesā par bloka sankcijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas un Baltkrievijas oligarhi un uzņēmēji iesnieguši 61 prasību Eiropas Savienības (ES) Tiesā, apstrīdot ES sankcijas, kas viņiem noteiktas saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, sestdien ziņo Vācijas tabloīds "Bild". 

Krievijas oligarhi Grigorijs Berezkins un Genādijs Timčenko, piemēram, vēlas kompensāciju par "nemateriālu kaitējumu", ko viņiem esot nodarījušas Eiropas Savienības noteiktās sankcijas, liecina tiesas mājaslapā pieejamie dokumenti. 

Berezkins prasībā tiesai apgalvo, ka ir "nodarīts būtisks kaitējums viņa reputācijai" un "nav materiālas saistības starp viņu un Krievijas politiku Ukrainā". Oligarhs arī uzstāj, ka viņš neatbalsta Krievijas valdību un lūdz simbolisku kompensāciju viena eiro apmērā par nodarīto nemateriālo kaitējumu. 

Savukārt Šveicē dzīvojošais Timčenko prasa viena miljona eiro kompensāciju, apsūdzot ES par "novērtēšanas kļūdu" attiecībā uz "prasības iesniedzēja un [Krievijas] prezidenta [Vladimira] Putina attiecībām". 

Tāpat Luksemburgā bāzētajā tiesā vērsies arī bijušais Anglijas futbola kluba "Chelsea" īpašnieks Romāns Abramovičs un finanšu grupas "Alfa-Group" dibinātājs un vadītājs Mihails Frīdmans. 

Piektdien spēkā stājās ES sankciju devītā pakete Krievijai, kas vērsta pret Krievijas aizsardzības kompānijām, bankām, mediju kompānijām un valsts amatpersonām. 

Tāpat ES nolēmusi iesaldēt vēl 141 fiziskas personas un 49 juridisku personu aktīvus blokā. Sarakstā iekļautajām personām aizliegts iebraukt ES teritorijā.

Iepriekšējās sankciju paketes vērstas pret dažādām jomām Krievijas ekonomikā, finanšu sistēmā, centrālajā bankā un augsta ranga amatpersonām. 

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti