Krievijas tirdzniecības centra ugunsgrēka upuru skaits pieaudzis līdz 64

Bojāgājušo skaits tirdzniecības centra "Ziemas ķirsis" ugunsgrēkā Krievijas pilsētā Kemerovā pieaudzis līdz 64, atsaucoties uz oficiālajiem izmeklēšanas datiem, vēsta aģentūra "Interfax".

Vēl kopumā 44 ugunsgrēkā cietušiem cilvēkiem bija nepieciešam mediķu palīdzība. Desmit no viņiem joprojām atrodas slimnīcā.

Iepriekš tika ziņots, ka 69 cilvēki, tostarp 40 bērni, tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Pēc jaunākās policijas sniegtās informācijas, pieci no pazudušajiem ir atrasti. Izrādījās, ka viņi neatradās traģēdijas vietā.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ziņo, ka saistībā ar ugunsgrēku aizturēti četri cilvēki, tostarp tirdzniecības centra telpu apkalpojušās kompānijas vadītājs.  Nopietnākās apsūdzības varētu tikt izvirzītas apsargam, kurš pēc trauksmes signāla saņemšanas atslēdzis brīdinājuma sistēmu.

"Panika,haoss, bēgoši cilvēki. Bija tumšs, gaismas izslēdzās, eskalatori nestrādāja, lifti nestrādāja, uguns trauksme nestrādāja," par notikušo stāsta aculiecinieks Daņils.

Savukārt Valentīna atceras bērnu stāstīto: "Bērni izlēma iet uz ceturto stāvu, lai spēlētu videospēles. Viņi iegāja un tur viņus sagaidīja liesmas un uguns. Viņi bēga prom, bet viņiem neļāva. Kad es prasīju, kas viņiem neļāva skriet prom, viņi teica - apsargi, vīri formās. Viņi teica, lai bēg uz citām trepēm, citā virzienā!"

Pa logu izleca arī kāds 11 gadus vecs zēns, kurš no gūtajām traumām šobrīd ārstējas slimnīcā. Pēc vietējo mediju ziņām, viņš traģēdijā zaudēja abus vecākus un mazo māsu.

Par bērnu tiesībām atbildīgā Krievijas ministre vainojusi nolaidību un pieprasījusi tūlītējas drošības pārbaudes arī citos bērnu iecienītos izklaižu centros. Glābēji atzinuši, ka materiāli, no kuriem būvēta ēka, bijuši viegli uzliesmojoši. 

Tikmēr izmeklētāji pagaidām nav spējuši noskaidrot traģēdijas iemeslu. Kāds aculiecinieks informēja, ka ugunsgrēku izraisīja divi pusaudži, kas batutu centrā esot aizdedzinājuši porolona kubus. Savukārt vietējās varas iestādes pieļauj iespēju, ka aizdegšanos izraisīja bojāta elektroinstalācija.

Ugunsgrēks tirdzniecības centrā izcēlās svētdien, bet ēkā joprojām jūtams sadūmojums. Lielākā daļa upuru atrasti kinozālēs, divās zāles iebrucis jumts. Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija iepriekš norādīja, ka konkrēta vieta, kurā izcēlās ugunsgrēks, pagaidām nav noteikta un izmeklēšana turpinās. Līdz šim medijos izskanējušas vairākas versijas.

Kemerovas apgabala gubernatora vietnieks Vladimirs Černovs paziņojis, ka ugunsgrēks varētu būt izcēlies bērnu izklaides batutu zonā pie kinoteātra. Saskaņā ar viņa teikto, kādam bērnam varētu būt bijušas līdzi šķiltavas. Tāpat kā ugunsgrēka iemesla versija izskanējušas sveces, kas izmantotas bērnu svinībās. Tiek izskatīta arī versija par kļūmi elektroinstalācijā.

Aculiecinieki arī ziņo, ka lielveikalā nav nostrādājusi ugunsgrēka signalizācija, kādēļ daudzi tirdzniecības centra apmeklētāji nav laicīgi uzzinājuši par notiekošo, tāpat apmeklētājiem bijušas problēmas izkļūt no degošās ēkas.

Par notikušo ierosināta krimināllieta par cilvēku nāves izraisīšanu nolaidības dēļ, ugunsdrošības pasākumu pārkāpumiem, kas noveduši pie cilvēk nāves un pakalpojumu sniegšanu, kas neatbilst ugunsdrošības prasībām.

Līdzjūtību ugunsgrēka upuru tuviniekiem jau izteikušas vairāku ārvalstu amatpersonas, tostarp Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Pieminot bojāgājušos, Latvijas iedzīvotāji novieto ziedus un rotaļlietas pie Krievijas vēstniecības Latvijā.

Kemerovā izsludinātas trīs dienu sēras. Pie notikuma vietas cilvēki noliek ziedus, bet vietējā slimnīcā veidojas rindas ar cilvēkiem, kas vēlas cietušajiem ziedot asinis.

Ugunsgrēks Kemerovas lielveikalā ir nāvējošākais Krievijā pēdējos gados. 2015.gadā Kazaņā ugunsgrēkā tirdzniecības centrā bojā gāja 11 cilvēki. 2013.gadā ugunsgrēkos divās psihiatriskajās slimnīcās ar dažu mēnešu atstarpi kopumā dzīvību zaudēja 75 cilvēki. Bet 2009.gadā Krievijas mūsdienu vēsturē nāvējošākajā ugunsgrēkā naktsklubā Permā bojā gāja 156 cilvēki.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti