Krievijas tiesa žurnālistei Ovsjaņņikovai piemēro mājas arestu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Maskavas tiesa ceturtdien piemērojusi mājas arestu televīzijas žurnālistei Marinai Ovsjaņņikovai, kas nosodījusi Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā.

Slēgtajā sēdē bēdīgi slavenā Maskavas Basmanas rajona tiesa lēma, ka mājas arests Ovsvajņņikovai piemērojams līdz 9. oktobrim.

Maskavas propagandas kanāla "Pervij kanal" ("Pirmais kanāls") bijusī redaktore Ovsjaņņikova, pret kuru ierosināta krimināllieta "par Krievijas armijas diskreditāciju", trešdien tika aizturēta.

Iepriekš Ovsjaņņikovas mājā tikusi veikta kratīšana.

Par šādām apsūdzībām draud līdz desmit gadiem ilgs cietumsods.

Ovsjaņikova iepriekš gadiem ilgi bija redaktore Krievijas propagandas kanālā "Pervij kanal".

Taču 14. marta vakarā tiešraides ziņu programmas "Vremja" ("Laiks") laikā, kad raidījuma vadītāja Jekaterina Andrejeva runāja par valdības plāniem sankciju ietekmes mīkstināšanai, viņai aiz muguras parādījās Ovsjaņņikova ar plakātu, uz kura bija rakstīts "NO WAR (Nē karam). Apturiet karu, neticiet propagandai, šeit jums melo. "Russians against war" (Krievi pret karu)".

Vēl pirms akcijas Ovsjaņņikova ierakstīja video, kurā atvainojās par piedalīšanos propagandā un aicināja apturēt karu Ukrainā. Video tika publicēts sociālajos medijos.

Pēc šīs protesta akcijas Ovsjaņņikova tika aizturēta un tiesa viņai piesprieda 30 000 rubļu (aptuveni 250 eiro) lielu naudas sodu.

Pēc protesta akcijas Ovsjaņņikova kādu laiku pavadīja ārpus Krievijas un trīs mēnešus strādāja Vācijas laikrakstā "Die Welt". Taču jūlijā viņa atgriezās Krievijā, kā iemeslu minot nepieciešamību nokārtot strīdu par bērnu aizbildniecību.

Kopš protesta tiešajā ēterā Ovsjaņņikova tikusi vairākkārt aizturēta un administratīvi sodīta par iestāšanos pret Krievijas karu Ukrainā.

Ovsjaņņikova ziņu aģentūrai AFP iepriekš pauda cerību, ka varasiestādes nepiemēros viņai pirmstiesas apcietinājumu, jo viņai ir divi bērni.

Ovsjaņņikovas rīcība izraisīja ļoti pretrunīgus viedokļus: vieni viņu slavēja par drosmi publiski nostāties pret Kremļa propagandas mašīnu, bet citi norādīja, ka Ovsjaņņikova pati gadiem ilgi kā "Pirmā kanāla" ziņu redaktore bija šīs mašīnas sastāvdaļa.

Ovsjaņņikova taisnojas, ka neuzskata sevi par propagandas izplatītāju, jo "Pirmajā kanālā" viņai bijuši citi darba pienākumi, kas bija saistīti ar starptautisko notikumu atspoguļošanu.

Ukrainas Dezinformācijas apkarošanas centrs raksturojis Ovsjaņņikovu kā Kremļa "ietekmes aģenti", jo viņas uzdevums esot pārliecināt Rietumus, ka nepieciešams atcelt vai samazināt sankcijas pret Krieviju, kā arī nepieļaut rusofobijas izpausmes.

Ovsjaņņikova noraida šos pārmetumus un uzsver, ka neaizstāv Putina režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti