Krievijas tiesa aizmuguriski piespriedusi astoņu gadu cietumsodu publicistam Ņevzorovam

Tiesa Maskavā piespriedusi astoņus gadus cietumā pazīstamajam publicistam Aleksandram Ņevzorovam, kuru apsūdzēja par "Krievijas armijas apmelošanu". Ņevzorovu tiesāja aizmuguriski, jo viņš dzīvo ārvalstīs.

Krievijā par "ārvalstu aģentu" pasludinātais Ņevzorovs pērn martā savos sociālajos tīklos publicēja informāciju par Krievijas karaspēka uzbrukumu dzemdību namam un bērnu slimnīcai Ukrainas pilsētā Mariupolē. Uzbrukumā nogalināja trīs civiliedzīvotājus, bet vēl 17 cilvēkus ievainoja.

Neraugoties uz plašiem pierādījumiem, ka uzbrukumu veica Krievijas armija, agresorvalsts noliedza savu vainu notikušajā. Krievijas varasiestādes apsūdzēja Ņevzorovu "nepatiesas informācijas" izplatīšanā par Krievijas armiju.

Neilgi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Ņevzorovs kopā ar sievu pametis Krieviju. Zināms, ka viņš devies uz Izraēlu un pieteicies arī Ukrainas pilsonībai.

Ņevzorovs pavēstījis, ka tuvākajā nākotnē neplāno atgriezties Krievijā.

"Protams, es varētu ilgi ņirgāties par šo tiesu un tās spriedumu. Taču, atrodoties šeit drošībā un aizsardzībā, es negribu un nevaru sāpināt tos, kuri šodien Krievijā jau "sēž" vai "tiek iesēdināti", kurus spīdzina un pazemo ar Krievijas cietumu šausmām. Viņi ir īstenie mocekļi, bet mans gadījums uz viņu fona ir tikai nožēlojama anekdote," raksta Ņevzorovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti