Krievijas pārstāve atkāpusies no Andersena balvas žūrijas vadības

No amata atkāpusies līdzšinējā Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) Hansa Kristiana Andersena balvas žūrijas prezidente –  Krievijas pārstāve Anastasija Arhipova.

Kā norādīts paziņojumā, Arhipova izprot to, kā lietas uztver ārpasaule, kā arī apzinās padomes darba nozīmīgumu un tāpēc iesniegusi atlūgumu.

Krievijas pārstāves atrašanās žūrijas prezidentes amatā izraisīja daudzu organizācijas dalībvalstu kritiku.

Dānijas karaliene Margrēte II pat atteicās būt par Andersena balvas patronesi, kamēr prestižo amatu ieņem Arhipova.

Arī Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome atsauca nomināciju Andersena balvai.

Septembrī, kad Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu bija turpinājies jau pusgadu, IBBY kongresā Malaizijā balvas žūrijas prezidenta amatā tika ievēlēta Krievijas ilustratore un mākslas profesore Arhipova.

Viņas ievēlēšana organizācijā izraisījusi šķelšanos. Valstu vidū, kas mēģināja panākt, ka Arhipova no amata aiziet, ir Ukraina, Moldova, Beļģija, Baltijas valstis un Ziemeļvalstis.

Atbildot uz kritiku, organizācijas valde skaidroja, ka tās locekļi nepārstāv valdības, bet tikai paši sevi – kā māksliniekus, rakstniekus un izdevējus. Savukārt dalīborganizācijas, kas nevēlas Arhipovas atrašanos žūrijas prezidenta amatā, atgādina, ka viņa ir ne tikai ilustratore, bet ir arī Maskavas Mākslinieku apvienības valdē un ka šī organizācija aktīvi nodarbojas ar kara propagandu.

Nesen noslēdzies šīs organizācijas konkurss, kurā Krievijas mākslinieki varēja iesniegt plakātus, video un sociālo mediju mēmes izmantošanai kara un mobilizācijas popularizēšanas kampaņā. Iesniegtajiem darbiem citstarp jāpopularizē "krievu vēsturisko zemju atkalapvienošana".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti