Krievijas parlaments vienbalsīgi ratificē «līgumus» par okupēto Ukrainas apgabalu aneksiju

Krievijas Valsts domes deputāti pirmdien ratificēja "līgumus" par pašpasludināto Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" un Ukrainas okupēto Zaporižjas un Hersonas apgabalu "uzņemšanu Krievijas Federācijā".

Visus četrus Krievijas prezidenta Vladimira Putina parlamentā iesniegtos likumprojektus deputāti pieņēma vienbalsīgi.

Tikmēr Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs izteicies, ka jautājums par robežām Ukrainas Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijām, ko gatavojas anektēt Krievija, tiks "apspriests" ar šo apgabalu iedzīvotājiem.

Pagājušajā nedēļā Peskovs nespēja atbildēt uz žurnālistu jautājumu, vai Krievija anektēs tikai tās abu apgabalu teritorijas, kuras tā okupējusi, vai arī uzskatīs par savām arī tās abu apgabalu teritorijas, ko kontrolē Ukraina.

Kremlis šādu pozīciju ieņēmis attiecībā uz Doneckas un Luhanskas apgabaliem, jo tur pašpasludinātās "tautas republikas" Maskava ir atzinusi visu apgabalu robežās, ieskaitot pašlaik Ukrainas kontrolē esošo teritoriju.

Uz jautājumu, vai Krievija uzskatīs par savām arī tās Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritorijas, ko tā nekontrolē, Peskovs atbildēja: "Man nav, ko piebilst."

Kremļa preses sekretārs arī noraidīja, ka būtu gaidāma jauna referendumu sarīkošana Hersonas un Zaporižjas apgabalos.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar okupēto Ukrainas reģionu vietvalžiem 30. septembrī Kremlī parakstīja "līgumus" par šo apgabalu iekļaušanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Krievijā valdošais režīms tādējādi pasludinājis okupētos Ukrainas reģionus (Doneckas un Luhanskas "tautas republikas", kā arī Hersonas un Zaporižjas apgabalus) par Krievijas sastāvdaļu, tāpat kā pirms astoņiem gadiem izdarīja ar okupēto Krimas pussalu.

Ukraina un rietumvalstis uzsver, ka Krievijas rīcībai nav nekāda likumīga pamata un visas okupētās teritorijas joprojām ir neatņemama Ukrainas sastāvdaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti