Krievijas pareizticīgās baznīcas galva patriarhs Kirils sasirdzis ar koronavīrusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas pareizticīgās baznīcas galva patriarhs Kirils ir sasirdzis ar koronavīrusu, tādēļ tuvākajā laikā nevarēs pildīt savus pienākumus, informē baznīcas pārstāvji.

"Tuvākajās dienās visas plānotās svētītā patriarha Kirila tikšanās un braucieni tiek atcelti, jo viņš saslimis ar kovidu, kas notiek ar izteiktiem simptomiem. Tādēļ nepieciešams ievērot gultas režīmu un izolāciju," teikts baznīcas paziņojumā.

Tomēr baznīca norāda, ka 75 gadus vecā Kirila veselības stāvoklis esot apmierinošs.

Pagājušogad baznīca ziņoja, ka patriarhs Kirils ir vakcinējies pret Covid-19 ar Krievijā ražoto vakcīnu.

Šogad pavasarī pēc saslimšanas ar kovidu mūžībā aizgāja patriarha Kirila vienaudzis, skandalozais Krievijas politiķis Vladimirs Žirinovskis.

Patriarhs Kirils vada ar koronavīrusu mirušā Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska bēres šā gada a...
Patriarhs Kirils vada ar koronavīrusu mirušā Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska bēres šā gada aprīlī

Krievijas pareizticīgās baznīcas galva ir pazīstams kā dedzīgs Kremļa saimnieka Vladimira Putina īstenotās politikas atbalstītājs; viņš atbalstījis arī iebrukumu Ukrainā. Patriarhs Kirils apgalvojis, ka Krievija nekad nevienam neesot uzbrukusi.

Svētdien savā sprediķī viņš pauda cerību, ka Ukrainā notiekošais "brāļu karš" pēc iespējas ātrāk beigsies, bet vienlaikus pavēstīja, ka Ukrainā kritušie krievu karavīri esot uzskatāmi par upuriem un šāda nāve "nomazgā visus grēkus", ko cilvēks pastrādājis dzīves laikā.

Lielbritānija ir ieviesusi sankcijas pret patriarhu Kirilu, savukārt plānotās Eiropas Savienības sankcijas nobloķēja Kremļa sabiedrotā Ungārija, kas pieprasīja izņemt patriarhu Kirilu no sankcijām pakļauto personu saraksta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti