Krievijas opozicionārs Navaļnijs grib reģistrēt jaunu partiju «Darba nosaukums»

Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs plāno reģistrēt jaunu politisko spēku, pagaidām to dēvējot par partiju “Darba nosaukums”, vēsta raidsabiedrības BBC krievu dienests.  

Viņš skaidroja, ka pieteikums par partijas “Darba nosaukums” reģistrēšanu Krievijas Tieslietu ministrijā iesniegts tieši ar šādu vārdu, jo “Kremļa krāpnieki zog nosaukumus vēl pirms kongresa”.

Vēlāk partiju gan plānots pārdēvēt, jo par politiskā spēka nosaukumu jebkurā gadījumā lems kongress, kas plānots 19.maijā.  

“Iesniedzām šādu, lai nenozagtu mūsu izdomāto jauno, skaisto nosaukumu,” BBC pauda Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs.

Navaļnijs un līdzgaitnieki uzskata, ka ir nozagts Progresa partijas nosaukums. Šādu partiju Navaļnijs dibināja pirms vairākiem gadiem, tā bija nepieciešama, lai piedalītos vēlēšanās, oficiāli izvirzītu savus kandidātus un rīkotu politiskus pasākumus.  

Progresa partija tika reģistrēta 2014.gadā, bet 2015.ada aprīlī reģistrācija tika anulēta. Vēlāk Navaļnijs mēģināja atkal reģistrēt partiju, taču bijušais Progresa partijas štāba loceklis Vitālijs Serukanovs negaidīti paziņoja, ka Progresa partijas kongress jau notika, un Krievijas Tieslietu ministrija reģistrēja viņa partiju. Navaļnija līdzgaitnieki toreiz atzina, ka notikušais ir pārsteigums.

 Serukanovs savukārt paziņoja, ka neuzskata savu rīcību par provokāciju un Navaļnijs vairākus gadus maldinājis cilvēkus, nepievēršot partijai nekādu uzmanību.  

Navaļnijs sevi dēvē par galveno Krievijas prezidenta Vladimira Putina oponentu, taču martā notikušajās prezidenta vēlēšanās viņš oficiāli nepiedalījās, jo viņam tika liegta reģistrācija tiesājamības dēļ -  viņš ir krimināli sodīts tā dēvētajā "Kirovļes" lietā par piesavināšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti