Krievijas opozīcijas politiķim Gozmanam piespriests 15 diennakšu arests par komunisma pielīdzināšanu nacismam

Maskavas tiesa otrdien piespriedusi 15 diennakšu arestu opozīcijas politiķim Leonīdam Gozmanam, kurš bija salīdzinājis komunistisko PSRS režīmu ar nacistiskās Vācijas režīmu, norādot, ka komunistu režīms bijis ļaunāks.

Lieta pret Gozmanu tika ierosināta saistībā ar viņa ierakstu sociālajā tīklā "Facebook" 2020. gadā, kad Gozmans komentēja Krievijas varas iestāžu ieceri aizliegt PSRS un nacistiskās Vācijas salīdzināšanu.

"Pielīdzināt tiešām nedrīkst. Hitlers bija absolūtais ļaunums, bet Staļins bija vēl sliktāks. SS bija noziedznieki, bet NKVD vēl briesmīgāki, jo čekisti nogalināja savējos. Hitlers sāka karu pret cilvēci, bet komunisti pieteica totālu karu paši savai tautai," rakstīja Gozmans.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

72 gadus vecais Gozmans aizturēts pirmdien Maskavā. Saskaņā ar sākotnējām ziņām, varas iestāžu pārstāvji sagaidījuši Gozmanu pie slimnīcas. Sākumā viņš atteicies braukt uz policijas iecirkni, jo bijis bez dokumentiem un viņam bijis nepieciešams atgriezties pie ārsta uz pieņemšanu.

Pēc tam opozicionārs sazvanījies ar advokāti un kopā ar to devies uz policijas iecirkni.

Gozmans ir ilggadējs Krievijas opozīcijas aktīvists; viņš ir nosodījis Krimas aneksiju un Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Krievijā valdošais režīms viņu ir pasludinājis par "ārvalstu aģentu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti