Krievijas opozīcijas atbalstītāji atkal pulcējas uz mītiņu Maskavā

Krievijas opozīcijas atbalstītāji atkal pulcējas uz mītiņu Maskavas centrā, lai pieprasītu opozīcijas kandidātu reģistrēšanu Maskavas pilsētas domes vēlēšanām, kas notiks septembrī. Vēlēšanu komisija atteikusies reģistrēt neatkarīgos kandidātus, starp kuriem ir opozīcijas līderi. Viņi uzskata, ka kandidatūras noraidītas politisku iemeslu dēļ. Opozīcijas mītiņi Maskavas centrā ik vakaru notikuši jau kopš svētdienas, 14. jūlija. Bet šajā nedēļas nogalē paredzēta vēl viena demonstrācija.

Krievijas opozīcijas atbalstītāji atkal pulcējas uz mītiņu MaskavāGints Amoliņš

Ceturtdien, 18. jūlijā, piekto vakaru pēc kārtas Krievijas opozīcijas atbalstītāji pulcējas Maskavas centrā Trubnaja laukumā, lai pieprasītu neatkarīgo kandidātu reģistrēšanu uz septembrī paredzētajām Maskavas domes vēlēšanām.

Otrdien, 16. jūlijā, Maskavas vēlēšanu komisija noslēdza kandidātu reģistrāciju, taču atteicās reģistrēt gandrīz 30 opozīcijas kandidātus. Komisija paziņoja, ka noraidīto kandidātu parakstu listēs, kas kandidātiem jāsavāc, lai tos pielaistu dalībai vēlēšanās, ir pārāk daudz viltotu parakstu.

Paši opozīcijas kandidāti uzskata, ka viņus nelaiž pie kandidēšanas politisku iemelsu dēļ.

Tostarp dalība vēlēšanās liegta vienam no pazīstamākajiem opozicionāriem, 36 gadus vecajam Iļjam Jašinam. Viņš šobrīd ir municipālās padomes priekšsēdētājs vienā no Krievijas galvaspilsētas rajoniem un saskaņā ar aptaujām populārākais kandidāts savā vēlēšanu apgabalā.

Uzrunājot atbalstītājus, Jašins solījis pārsūdzēt Maskavas vēlēšanu komisija lēmumu: „Viņi mani nepielaida vēlēšanām. Viņi mūs visus kopā ar jums nepielaida vēlēšanām. Viņi pilnībā ignorēja visus mūsu argumentus. Nevienu parakstu, kurš tika noraidīts, viņi galu galā neatzina. Viņi atteicās izskatīt mūsu iebildumus pēc būtības. Viņi atteicās izskatīt 150 pilsoņu rakstiskos iesniegumus. Cilvēki uzrakstīja iesniegumus, pielika pases kopiju. Komisijai nosūtīja 150 iesniegumu, bet viņi neizskatīja nevienu.”

Ikvakara mītiņi opozicionāru atbalstam Maskavas centrā notiek kopš aizvadītās svētdienas, 14. jūlija. Varasiestāžu ieskatā tā bija nesankcionēta akcija, un svētdien policija aizturēja gandrīz 40 cilvēkus.

Aizvadītajos vakaros akcijā piedalījušies vairāki simti cilvēku. Piemēram, trešdien pēc dažādām aplēsēm Trubnaja laukumā pulcējās 800 līdz 1500 cilvēku. Sapulcējušies uzklausa opozīcijas kandidātu runas, skandē lozungus viņu atbalstam.

Ikvakara mītiņi turpināsies līdz piektdienas vakaram.

Bet sestdien opozīcija savus atbalstītājus aicina piedalīties demonstrācijā Saharova prospektā Maskavā.

Maskavas vēlēšanu komisija uz septembra vēlēšanām kopumā reģistrējusi 233 kandidātus, lielākā daļa no kuriem pārstāv dažādas partijas. Vēlēšanās ir tiesīgi piedalīties aptuveni septiņi miljoni Maskavas iedzīvotāju, lai izvēlētu Maskavas pilsētas domes 45 deputātus. Tajā patlaban dominē Krievijā valdošā partija „Vienotā Krievija”, kas reti iebilst Kremļa sabiedrotajam, Maskavas mēram Sergejam Sobjaņinam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti