Krievijas opozīcijas aktīviste Soboļa pārtrauc bada streiku

Krievijas opozīcijas aktīviste Ļubova Soboļa pārtraukusi bada streiku. Varas iestādes atļauj opozīcijai organizēt demonstrāciju 25. augustā.

Vācija raidorganizācijas “Deutche Welle” interneta vietne informē, ka pretkorupcijas fonda juriste bada streiku sāka 16. jūlijā, protestējot pret lēmumu liegt viņai balotēties Maskavas pašvaldības vēlēšanās.

Savukārt akciju viņa izbeigusi pēc kāda arestēta aktīvista mātes lūguma. Viņa arī atkārtoti paziņoja, ka Krievijas varas iestādes prettiesiski vērsās pret viņu un citiem opozīcijas aktīvistiem, un 27. jūlija demonstrācijas laikā aizturētie nerīkoja masu nekārtības un nededzināja automašīnas.

Tikmēr Maskavas mērija atļāvusi opozīcijas aktīvistiem sarīkot mītiņu 25. augustā.  Pasākumā Saharova prospektā varēšot piedalīties līdz pat simts tūkstošiem cilvēku, taču viņiem liegts doties gājienā pa Maskavas ielām. Mediji arī atgādina, ka plašās protesta akcijas Krievijas galvaspilsētā sākās pēc tam, kad varas iestādes 8. septembrī gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām neļāva kandidēt nevienam no demokrātiskās opozīcijas izvirzītajiem kandidātiem. Akciju laikā tika aizturēti desmitiem aktīvistu.

KONTEKSTS:

Protesta akcijas Krievijas galvaspilsētā sākās pēc tam, kad uz 8. septembrī gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām varasiestādes neļāva kandidēt nevienam no demokrātiskās opozīcijas izvirzītajiem kandidātiem.

Viens no opozīcijas līderiem un nereģistrētajiem kandidātiem Iļja Jašins vērsies pie Maskavas vēlēšanu komisijas ar lūgumu pārcelt vēlēšanas un tomēr ļaut reģistrēt opozīcijas kandidātus, taču uz vēstuli saņēmis atteikumu. Savukārt Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs uzsvēris, ka šis jautājums jāatstāj vēlēšanu komisijas kompetencē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti