Krievijas laikraksts: Pastāv nogalināmo opozicionāru «melnais saraksts»

Neatkarīgais Krievijas laikraksts “Novaja Gazeta” publicējis informāciju par to, ka nošautais opozīcijas līderis Boriss Ņemcovs bijis pirmais no Krievijas opozīcijas politiķu un aktīvistu “melnā saraksta”, kurus plānots nogalināt.

Neatkarīgais laikraksts “Novaja Gazeta”, kurā savulaik strādāja arī atentātā nogalināta Kremļa kritiķe Anna Poļitkovska, pat publicējis informāciju par speciālu “melno sarakstu”.

Laikraksta žurnālisti apgalvo, ka tajā apkopoti nošaujamo opozīcijas politiķu, neatkarīgo žurnālistu un aktīvistu uzvārdi. Sarakstā esot radiostacijas “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs, trimdā dzīvojošais bijušais naftas magnāts Mihails Hodorkovskis, kuru pirms diviem gadiem atbrīvoja no cietuma, kā arī politiski aktīvā žurnāliste Ksenija Sobčaka.

“Novaja Gazeta” apgalvo, ka pie šo cilvēku slepkavību plānošanas strādā vairāki profesionālu slepkavu grupējumi no Kaukāza.

Savukārt Ņemcovu, pēc laikrakstam pieejamās informācijas, nogalinājis nevis aizdomās par šo noziegumu aizturētais Zaurs Dadajevs, bet gan kāds cits Čečenijas spēka struktūrām pietuvināts cilvēks, kurš arī  dienējis tajā pašā iekšlietu spēku bataljonā, kurā Dadajevs.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs informāciju par "melno sarakstu" nosaucis par absurdu.

Jau vēstīts, ka Ņemcovs tika nošauts 27.februārī pārsimt metru attālumā no Kremļa. ASV un citas rietumvalstis aicinājušas Krieviju veikt rūpīgu un objektīvu izmeklēšanu, lai atrastu gan nozieguma izpildītājus, gan pasūtītājus.  Ņemcova līdzgaitnieki stāstīja, ka pēdējā laikā viņš strādāja pie ziņojuma, kas apliecinātu Krievijas armijas iesaistīšanos kaujās Donbasā.

Rietumvalstu prese turpina uzdot jautājumu, kurš un kādēļ nogalināja Krievijas opozīcijas politiķi Borisu Ņemcovu, tomēr priekšplānā tagad izvirzās jautājums, ko šī slepkavība nozīmē Krievijai un kas šo valsti gaida tālāk. 

Izmeklējot politiķa slepkavību, aizturēti vairāki aizdomās turētie, kas varētu būt pietuvināti Čečenijas varas struktūrām. iepriekš viens no slepkavības izdarīšanā apsūdzētajiem - Zaurs Dadajevs - esot atzinis, ka nogalinājis Ņemcovu reliģisku motīvu vadīts. 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti