Krievijas hakeri mēģinājuši ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas 21 štatā

ASV prezidenta vēlēšanu laikā Krievijas hakeri mēģināja uzlauzt datorsistēmas 21 štatā. Par to parlamenta komitejā paziņoja Iekšējās drošības ministrijas pārstāvji.

Вritu raidorganizācija BBC ziņo, ka ASV amatpersonu rīcībā ir informācija, ka Krievijas hakeri meklēja vājās vietas elektroniskajās balsošanas sistēmās. Tomēr noziedzniekiem neizdevās tās uzlauzt, un vēlēšanu rezultāti netika ietekmēti.

Iekšējās drošības ministrijas pārstāvji nenosauca pavalstis, kurās šīs darbības tika īstenotas, bet iepriekš par Krievijas hakeru aktivitātēm ziņoja Teksasas, Arizona un Ilinoisas amatpersonas.

Teksasas vēlēšanu administratore šomēnes paziņoja, ka drošības speciālisti jau pagājušā gada oktobrī brīdināja par apmēram 600 adresēm, kas saistītas ar kibernoziedzniekiem.  Amatpersonas skenēja apgabala serverus, un 17 gadījumos konstatēja aizliegtas darbības.

Jau ziņots, ka mediji un bijušais ASV prezidents Baraks Obama, daudzkārt norādījuši, ka Krievija centās ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas un to iznākumu par labu Trampam. Demokrātu partija arī norādījusi, ka Krievijas hakeri ieguvuši datus no Demokrātu partijas e-pastu sarakstes. Krievija šīs runas konsekventi noraidījusi.

2016.gada izskaņā, apsūdzot Krieviju tieši vēlēšanu ietekmēšanā un spiegošanā, ASV lika valsti atstāt 35 Krievijas diplomātiem un viņu ģimenēm. Krievija norādīja, ka ar identisku soli neatbildēs un amerikāņu diplomāti varēs palikt Krievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti