Krievijas gaisa spēki Sīrijā netīšām nogalina turku karavīrus

Veicot uzlidojumu Sīrijā, Krievijas gaisa spēki netīšām nogalinājuši Turcijas karavīrus. Krievijas prezidents Vladimirs Putins par to oficiāli atvainojies.

Asiņainais pārpratums notika valsts ziemeļos, kur Turcijas karavīri atbalsta nemierniekus, lai pārņemtu kontroli pār al-Babas pilsētu no t.s. “Daīš” ("Islāma valsts") kaujiniekiem.

Tā ir daļa no plašākas ofensīvas, kuras laikā Turcijas bruņotie spēki cenšas izveidot drošu buferzonu pierobežas reģionā, izspiežot no tā gan “Daīš”, gan kurdu kaujiniekus.

Krievijas gaisa spēku lidmašīna trāpīja ēkai, kurā atradās četri turku karavīri, trīs no viņiem gāja bojā. 

Kremlis uzsver, ka tā bijusi nelaimīga kļūme un, pēc Maskavas sniegtajām ziņām, Krievijas prezidents Putins telefoniski sazinājies ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu un izteicis līdzjūtību bojāgājuši ģimenēm. Putins arī esot uzsvēris, ka pie vainas bijusi slikta koordinācija starp Krievijas un Turcijas bruņotajiem spēkiem.

Vienlaikus abi prezidenti esot vienojušies par kopīgu notikušo izmeklēšanu un, neraugoties uz izlietajām asinīm, plāno tikai stiprināt militāro sadarbību, lai sakautu nemiernieku kaujiniekus, lai gan konfliktā katra atbalsta citu karojošo pusi – Krievija – autoritāro Asada režīmu, bet Turcija – mērenos sunnītu nemierniekus un Asada pretiniekus.

Šāds samierniecisks tonis ir kardināli atšķirīgs retorikai 2015. gadā, kad Turcija notrieca Krievijas iznīcinātāju, kas, pierobežā bombardējot Turcijai draudzīgos turkmēņu nemierniekus, pēc Ankaras teiktā bija šķērsojis Turcijas gaisa telpu un ignorējis brīdinājumus.

Tolaik Krievija vērsa asas sankcijas pret Turcijas tirdzniecības precēm un tūrisma industriju, taču, emocijām norimstot, attiecības starp Erdoganu un Putinu atkal ir uzlabojušās.

Pagājušā mēnesī abu valstu gaisa spēki arī veica pirmos kopējos uzlidojumus pret “Daīš” kaujiniekiem tajā pašā reģionā, kur pārpratuma rezultātā tagad gāja bojā turku karavīri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti