Krievijas, ASV un Saūda Arābijas ārlietu ministri pārrunās domastarpības Irānas jautājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krievijas, Amerikas Savienoto Valstu un Saūda Arābijas ārlietu ministri 2. un 3. augustā tiksies Katarā. Par tikšanos 1. augustā oficiāli paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija. Ir paredzams, ka par galveno sarunas tematu kļūs nesen noslēgtā vienošanās par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu apmaiņā pret starptautisko sankciju atcelšanu.

Krievija un Amerika kopā ar vairākām Eiropas valstīm un Ķīnu bija tās, kas nesen panāca vēsturisku vienošanos par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu. Tomēr pret Irānu vērsto sankciju atcelšana tiek neviennozīmīgi uztverta Tuvo Austrumu reģionā.

Vēl pirms dažām dienām, kad Saūda Arābiju apmeklēja Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni, Saūda Arābijas ārlietu ministrs paziņoja, ka Irāna izturas nedraudzīgi pret viņa valsti. Abām valstīm jau sen ir sarežģītas attiecības, jo to iedzīvotāji pārstāv dažādus islāma novirzienus. Turklāt Saūda Arābija ir cieša rietumvalstu sabiedrotā. Tādēļ, visticamāk, Krievijas, ASV un Saūda Arābijas ārlietu ministru tikšanās Katārā ir domāta, lai izrunātu iespējamās domstarpības Irānas jautājumā.

Irānas un sešas pasaules lielvaras pēc astoņu dienu sarunu maratona aprīļa sākumā panāca kopsaucēju vairākos jautājumos, tostarp par Irānas atomenerģijas programmu.

Konkrētais Irānas un pasaules lielvaru strīds ir ildzis kopš 2002. gada, kad Irāna sāka savu kodolprogrammu. Togad Irāna liedza ANO inspektoriem pieeju Arkas un Natanzas kodolreaktoriem, un tas bija viens no iemesliem, lai norādītu uz aizdomām, ka Irānas rīcībā ir būtiski bagātinātā urāna krājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti