Krievijas Ārlietu ministrija pauž sašutumu par Herberta Cukura apdziedāšanu mūziklā

Krievijas Ārlietu ministrija paudusi sašutumu par mūzikla "Cukurs. Herberts Cukurs" uzvešanu Liepājā, nodēvējot to par "kroplīgu slavinājumu" Arāja komandas, kas Otrā pasaules kara laikā iznīcināja ebrejus, dalībniekam.

"Uzskatām, ka šī kārtējā kroplīgā slavinājuma akcija Latvijā pazīstamajam nacistu noziedzniekam ir ņirgāšanās par miljoniem tautu pārstāvju, kas kļuva par upuriem līdzīgiem "cukuriem", bet bezmaksas biļešu uz mūziklu izplatīšanu, tostarp vietējo skolu audzēkņiem - par cinismu," trešdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas pilnvarotais pārstāvis cilvēktiesību jautājumos Konstantīns Dolgovs.

"Nacisma noziedznieku slavināšana ir pretrunā starptautiskajām tiesībām, tostarp Nirnbergas tribunāla lēmumiem, un kaitē starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības kopienas kolektīvajiem pūliņiem cīnīties pret neonacismu un ksenofobiju, kas ceļ savu galvu Eiropā," norādīts Dolgova paziņojumā.

"Paužam bažas par Latvijas oficiālo amatpersonu reakcijas trūkumu, ar kuru klusējot paustu piekrišanu mūziklu šā gada 16.oktobrī plānots izrādīt Rīgā," Dolgovs teica.

"Aicinām atbildīgās starptautiskās organizācijas un struktūras izlēmīgi nosodīt šo akciju. Neonacismam nav vietas mūsdienu Eiropā!" uzsvēra Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis.

Jau ziņots, ka producents Juris Millers ir iestudējis mūziklu "Cukurs. Herberts Cukurs". Tā pirmizrāde notika 11.oktobrī Liepājā, jo Cukurs ir dzimis šajā pilsētā. Producents pamato, ka Cukurs ir Latvijas vēsturē pretrunīgākā personība, caur kura likteni spilgti iezīmējoties ne tikai atsevišķa cilvēka, bet arī valsts liktenis.

Herberts Cukurs (1900-1965) bija latviešu aviators un virsnieks, žurnālists. Pagājušā gadsimta 30.gados viņš kļuva slavens ar lidojumiem paškonstruētās lidmašīnās no Latvijas uz Gambiju un Japānu. Otrā pasaules kara laikā Cukurs darbojies Viktora Arāja sevišķajā vienībā, kas piedalījās holokausta īstenošanā Latvijā, bet pēc kara emigrēja uz Dienvidameriku. 1965.gadā Cukuru Izraēlas specdienests nogalināja Urugvajas galvaspilsētā Montevideo.

Latvijā mūzikla iestudēšana ir izraisījusi ažiotāžu un diskusijas.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir paziņojis, ka uzvedumi par Herbertu Cukuru nav laba gaume un Arāja komandas apdziedāšana nav atbalstāma. Ministrs uzsvēra, ka tas ir absolūti privāts pasākums un tā veidotāji nekādā veidā nav saistīti ar valsts politiku.

3 komentāri
Ja jūs
būtu noskatījušies izrādi, ko es gan nosauktu par koncertuzvedumu, saprastu, ka līdz Cukura slavinājumam tur tālu. Izcili dziedātāji, tumša skatuve, nemākulīga, nepārdomāta režija. Ja nebūtu izlasījusi par H.Cukuru pirms izrādes, goda vārds, nesaprastu, par ko ir runa. Manuprāt, pašam Cukuram iestudējums nepatiktu. Dziedātāji gan tiešām labi. Vienīgi Auzānam, kad viņš bija tā vēstniecības darbinieka lomā, vajadzētu piedomāt, lai runā neparādās augšzemnieku intonācijas - izkrīt no lomas ar blīkšķi.
Hemingway
Krievijas ĀM vareetu paust sashutumu par Staļinu.
...
Man nav nekāda sakara ar Krievijas ĀM, bet tas IR absolūti muļķīgs pasākums...šis mūzikls...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti