Krievijas anektētajā Krimas pussalā izsludināts ārkārtas stāvoklis

Krievijas anektētajā Krimas pussalā izsludināts ārkārtas stāvoklis pēc tam, kad uzspridzināti divi maģistrālo elektrolīniju balsti līnijā, pa kuru pussalai piegādāja elektrību no Ukrainas. Tādēļ aizvadītajā naktī bez elektrības palika simtiem tūkstoši pussalas iedzīvotāju. Pateicoties ģeneratoriem, šobrīd izdevies daļēji atjaunot elektrības padevi dažām lielākajām pilsētām. 

Elektrības padeve no Ukrainas uz Krievijas anektēto Krimas pussalu pārtrūka aptuveni pusvienos naktī uz svētdienu. Hersonas apgabalā, kas robežojas ar Krimas pussalu, tika uzspridzināti divu maģistrālo elektrolīniju balsti. Iepriekš pie tiem bija notikuši nacionālistu protesti.

Bez elektroenerģijas Krimas pussalā palika aptuveni 1,9 miljoni cilvēku, paziņoja Krievijas Enerģētikas ministrija. Izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Pussalas energosistēma, kas atkarīga no elektrības padeves no Ukrainas, tagad strādā izolētā režīmā. Vietējās varasiestādes šorīt paziņoja, ka tām izdevies daļēji atjaunot elektroapgādi tādām pilsētām kā Simferopole, Jalta un Saki, izmantojot ģeneratorus.

Sevastopolē pārtraukta trolejbusu satiksme. Amatpersonas arī paziņoja, ka slimnīcu darbs nav ietekmēts, jo tām ir rezerves ģeneratori, tomēr vienlaikus atzina, ka pussala pati var saražot tikai pusi no tai nepieciešamās elektroenerģijas.

Šī iemesla dēļ izstrādāts grafiks, pēc kura Krimas apdzīvotajām vietām tiks periodiski atslēgta elektroenerģijas un ūdens padeve. Piemēram, Sevastopolē elektrību ik pēc trim stundām pamīšus pieslēgts trešdaļai pilsētas, vēsta Krievijas mediji. Degvielas rezerves ģeneratoriem pietiek vienam mēnesim.

Ziņu aģentūra „RIA Novosti”, atsaucoties uz avotu Ukrainas enerģētikas uzņēmumā „Ukrenergo” vēsta, ka bojāto elektrolīniju balstu atjaunošanai var būt nepieciešamas divas diennaktis.

Saskaņā ar mediju ziņoto, šonedēļ Ukrainas Hersonas apgabalā pie maģistrālajām elektrolīnijām, kas ved uz Krievijas anektēto Krimas pussalu, notika ukraiņu nacionālistu protesti, kuru laikā pat izcēlās sadursmes ar drošībniekiem.

Divi elektrolīniju balsti bija bojāti jau naktī uz piektdienu.

Ukrainas enerģētikas uzņēmums „Ukrenergo” tad publicēja fotogrāfijas, kurā redzams viens nogāzies balsts un otrs ar izrautu caurumu vidū. Uzņēmums paziņoja, ka bojājumu raksturs liecina, ka tie nodarīti, izmantojot sprāgstvielas vai lādiņus.

Bet Krimas pussala pilnībā bez elektrības palika pēc tam, kad aizvadītajā naktī līdzīgā veidā tika bojāti vēl divi maģistrālo elektrolīniju balsti.

Krievija pagājušā gada pavasarī anektēja Krimas pussalu, bet Maskava un Kijeva noslēdza vienošanos par elektropiegāžu turpināšanu. Par šādu politiku īpašu neapmierinātību pauduši nacionālistiski noskaņotie spēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti