Krievijai šaubas arī par Nīderlandes piena produktu kvalitāti

Tirdzniecības sakaru izmantošanā politiskajam spiedienam Krievija vairs nav apturama. Trešdien Krievijas Pārtikas uzraudzības dienests informējis, ka pārbaudēs iegūtie sākotnējie rezultāti par Nīderlandes piena kvalitāti ir neapmierinoši un brīdinājis par iespējamām sankcijām.

Krievijai ir iebildumi ne tikai pret Lietuvas piena kvalitāti. Pārtikas uzraudzības dienests šodien paziņoja, ka tiek pārbaudīti Nīderlandes piena produkti, un sākotnējie rezultāti ir neapmierinoši. Pretenzijas ir arī pret tulpju un sēklu kvalitāti. Paziņojumi seko incidentam Hāgā, kad Nīderlandes policija aizturēja augstu stāvošu Krievijas diplomātu. Maskava pieprasīja Nīderlandei atvainoties. Abu valstu starpā ir nesaskaņas arī par „Greenpeace" kuģa un tā apkalpes neseno aizturēšanu Krievijā. Tagad uz kuģa esot atrastas narkotikas.

Krievijas Pārtikas uzraudzības dienesta „Rosseļhoznadzor" vadītājs Sergejs Dankverts aģentūrai „Interfax" paziņoja, ka tiek pārbaudīti no Nīderlandes importēti piena produkti, un sākotnējie rezultāti ir neapmierinoši. Pārbaudes turpināsies līdz sestdienai. Dankverts arī apsūdzēja nīderlandiešu atbildīgos dienestus, ka tie apstiprinājuši piena izstrādājumu nekaitīgumu „pašu produktu nemaz neapskatot."

Vienlaikus Krievijas Pārtikas uzraudzības dienesta preses sekretārs Aleksejs Aleksejenko radiostacijai  „Eho Moskvi" norādīja, ka šogad Krievija īpašu kontroli jau ir noteikusi 15 Nīderlandē ražotiem piena produktiem. Bet viņš arī  paziņoja, ka pretenzijas ir ne tikai pret piena produktiem, problēmas ir arī ar importēto Nīderlandes tulpju, citu ziedu un sēklu kvalitāti.

Krievijas Pārtikas uzraudzības dienests mājienus par tirdzniecības ierobežojumiem devis pēc diplomātiskaa strīda starp Nīderlandi un Krieviju. Tas izcēlās pēc tam, kad aizvadītajā nedēļas nogalē Hāgā Nīderlandes tiesībsargājošo struktūru darbinieki iebruka Krievijas augsta ranga diplomāta Dmitrija Borodina mājā, un viņu aizturēja uz aizdomu pamata par vardarbību ģimenē. Borodins viņus informējis par savu diplomātisko statusu, taču esot piekauts un aizvests uz policijas iecirkni, kur noturēts līdz rītam. Krievijas prezidents Vladimirs Putins vakar no Nīderlandes pieprasīja paskaidrojumus un atvainošanos, incidentu nosaucot par „vissmagāko Vīnes konvencijas pārkāpumu". Viņš piebilda, ka Maskava reaģēs „atkarībā no tā, kā izturēsies holandiešu puse."

Sākotnēji Nīderlande norādīja, ka izmeklē incidentu un atvainosies vien tad, ja „izmeklēšana parādīs, ka tas tika risināts veidā, kas ir pretrunā Vīnes konvencijai." Bet trešdien pēcpusdienā ārlietu ministrija atzina, ka Krievijas diplomāta aizturēšana ir pārkāpusi Vīnes konvenciju, un tādēļ Nīderlande Krievijai atvainojas.

Tuvākajā laikā kļūs redzams, kā un vai šīs notikumu pavērsiens ietekmēs lēmumus par Nīderlandes produkcijas kvalitāti. Bet vienlaikus Amsterdamas un Maskavas starpā turpinās nesaskaņas par vides aktīvistu organizācijas „Greenpeace" kuģi „Arctic Surnise". Tas peld zem Nīderlandes karoga, bet septembrī līdz ar 30 uz klāja esošajiem cilvēkiem tika aizturēts. Aktīvisti Barenca jūrā rīkoja protesta akciju pie „Gazprom" naftas ieguves platformas un mēģināja uz tā uzkāpt.

Nīderlande pieprasa kuģi atbrīvot, draudot vērsties starptautiskā tribunālā.  Bet aizturētajiem aktīvistiem, kas apsūdzēti par pirātismu, draud jaunas nepatikšanas. Krievijas Izmeklēšanas komiteja šodien pavēstīja, ka uz kuģa ir atrastas „narkotiskas vielas - domājams, magoņu salmi un morfīns." „Greenpeace" savukārt paziņoja, ka tie ir centieni vides aktīvistu organizāciju nomelnot. Tā norādīja, ka pirms došanās uz Barenca jūru Norvēģijā kuģi pārbaudīja norvēģu varas iestādes, un neko nelegālu neatrada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt