Krievija vēlas palielināt savas militārās spējas Sīrijā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicinājis uz sarunām Sīrijas valdību par Krievijas militāro iespēju paplašināšanu valstī. Šobrīd Maskavas spēki Sīrijā izvietoti divās aviācijas un jūras spēku bāzēs. Krievija tiek uzskatīta par Sīrijas prezidenta Bašara al Asada un viņa valdības vissvarīgāko sabiedroto.

Krievija vēlas palielināt savas militārās spējas SīrijāRihards Plūme
  Sīrijas pilsoņkarš aizsākās 2011.gadā, un konflikts pakāpeniski sadrumstalojās daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis.

  Krievija militārās operācijas Sīrijā uzsāka teju pirms pieciem gadiem. Krievijas spēki ir klātesoši rietumos esošajā Latākijas aviācijas bāzē, kā arī Vidusjūras krastā esošajā Tartusas jūras spēku bāzē. Tagad Krievijas prezidents Vladimirs Putins Aizsardzības un Ārlietu ministrijai licis rīkot sarunas ar Sīrijas valdību par piekļuves nodrošināšanu Sīrijai pa jūru, kā arī papildu militārām iespējām un papildu nekustamajiem īpašumiem uz sauszemes un jūrā. Krievijas Valsts domes aizsardzības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Švitkins skaidroja, ka plānos ietilpst Tartusas un Latākijas bāzu paplašināšana.

  Tiek lēsts, ka konflikta laikā piespiedu pārvietošanu piedzīvojuši 11 miljoni cilvēku, bet nogalināti teju 385 000, no kuriem aptuveni ceturtā daļa ir civiliedzīvotāji

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti