Krievija veidos krievu skolas Baltijas valstīs

Krievija plāno drīzumā atvērt ārvalstīs krievu skolas, tostarp Baltijas valstīs, - otrdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

„Mēs esam apstiprinājuši valdības līmenī, un drīzumā tiks sākts projekts ar nosaukumu „Krievu skola ārzemēs”. Mēs centīsimies vienoties ne tikai ar Baltijas valstīm, bet arī ar citiem mūsu kaimiņiem, valstīm, kur dzīvo mūsu tautieši, lai tur uz mūsu rēķina veidotu krievu skolas,” sacīja Lavrovs.

Viņš norādīja, ka šajās skolās mācības notiks pēc Krievijas standartiem.„Mēs gribētu, lai tas notiktu drīzāk, taču ne viss ir atkarīgs no Ārlietu ministrijas,” sacīja Lavrovs.

Šis nodoms nepalika nepamanīts Latvijas politiskajās aprindās. Kā savā tviterkontā norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, šādu skolu atvēršana Baltijas valstīs nav un nebūs pieņemama.

Ārlietu ministrijas pārstāvis Kārlis Eihenbaums uzsvēra, ka Latvijā nevar darboties mācību iestādes, kuras darbības principi neatbilst Latvijas likumiem. „Šis minētais priekšlikums nav iespējams, to nav iespējams realizēt. Latvijas Republikas teritorijā izvietotajām izglītības iestādēm ir jāievēro Latvijas normatīvie akti. Valsts izglītības standarts ir obligāts ikvienam, kas izstrādā un īsteno vispārīgās izglītības programmas. Kopumā Latvija finansē 99 skolas, kurās mācības notiek septiņās Latvijas mazākumtautību valodās. Un šīs skolas, kā mēs zinām, strādā pēc vienotas programmas, kas, cita starpā, veicina uz eiropeiskām un demokrātiskām vērtībām un Latvijas valsts identitāti balstītu sabiedrības integrāciju. Un šajā kontekstā skolu, kuru darbība balstītos uz principiāli atšķirīgiem standartiem, atvēršana un tās atvēršanas lietderīgums ir stipri apšaubāms,” sacīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Kārlis Eihenbaums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti