Krievijā veido skulptūras no metāllūžņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Metāllūžņi ir ievērojama atkritumu daļa visā pasaulē. Daļa metālu tiek pārstrādāti jaunos izstrādājumos, savukārt vēl daļa tā arī paliek neizmantota. Krievijas pilsētā Jekaterinburgā ir rasts jauns veids, kā izmantot metāllūžņus – tur tiek veidotas dažādas skulptūras.

Jekaterinburgā norisinās visai savdabīgs festivāls, kā moto ir sens sakāmvārds - "viena cilvēka atkritumi ir citam dārgums". Šis reģions jau izsenis ir zināms kā metālizstrādājumu ražošanas vieta. Šogad jau desmito gadu Jekaterinburgā pulcējas mākslinieki un metinātāji, kuri piedalās Metāllūžņu skulptūru festīvālā.

Mēnesi pirms atrādīt savu veikumu plašākai publikai, meistari slīpēja, kausēja un citādi strādāja, lai sarūsējušos metālus pārveidotu par mākslas darbiem.

"Mākslas darbu veidošanai var izmantot visu – sākot ar auto daļām, beidzot ar caurulēm. Daudzi metāli ir īstens dārgums, kas ļauj vaļu fantāzijai!" klāstīja metāla skulptors Ivans Trjapicins.

Festivāla organizatori nodrošinājuši dalībniekiem divas darbnīcas, kurās var smelties dažādas idejas un apgūt ko jaunu. Neraugoties uz vienveidīgo materiālu, skulptūras ir ļoti dažādas un daudzveidīgas, jo katram meistaram ir savas darba metodes.

Daudzi dalībnieki dod priekšroku smagākam – industriālajam metālam, kamēr citi labprāt darbojas ar vieglākiem metāliem.

Festivāla laikā žūrija noteiks labākos divās kategorijās, piešķirot balvas labākajam mūsdienu mākslas darbam, kā arī oriģinālākajam mākslas darbam. Savus favorītus varēs izvēlēties arī festivāla apmeklētāji, piešķirot simpātiju balvu.

Festivāls notiks līdz 22.septembrim, kad arī tiks nosaukti uzvarētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti