Krievijā un Polijā atvieglos Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Krievijas galvaspilsētā Maskavā no 1. jūnija atvieglos Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, tomēr cilvēkiem arī turpmāk būs jāievēro sociālās distancēšanās noteikumi. Savukārt Polijā no sestdienas atļaus publiskos pasākumus, kuros pulcējas ne vairāk par 150 cilvēkiem.

Televīzijā pārraidītā videokonferencē galvaspilsētas mērs Sergejs Sobjaņins informēja, ka no pirmdienas Maskavā  tiks atjaunota pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. Šis lēmums ir ļoti svarīgs, jo tirdzniecības nozarē nodarbināti 300 tūkstoši cilvēku.

Darbu varēs atsākt arī sadzīves pakalpojumu uzņēmumi, kuros darbiniekiem nav ilgstoši kontakti ar klientiem, tai skaitā ķīmiskās tīrītavas un remontdarbnīcas.

Sobjaņins arī rosināja pamazām atļaut cilvēkiem doties pastaigās. Patlaban maskavieši var atstāt savas dzīvesvietas tikai, lai dotos uz darbu, pēc pārtikas vai izvestu pastaigā suni.

Polijā mīkstina ierobežojumus

Polijā no sestdienas atļaus publiskos pasākumus, kuros pulcējas ne vairāk par 150 cilvēkiem. Savukārt 6. jūnijā mīkstinās arī citus Covid-19 pandēmijas dēļ dēļ noteiktos ierobežojumus. 

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis informēja, ka no sestdienas vairs nebūs spēkā obligāta prasība par sejas un deguna aizsegšanu atklātās publiskās vietās. Tomēr maskas vēl joprojām būs jāizmanto slēgtās telpās un pasākumos, kur nav iespējams ievērot divu metru distanci.

Darbu drīkstēs atsākt arī viesnīcu bāri un restorāni.

Savukārt no 6. jūnija durvis varēs vērt kinoteātri, operas nami un teātri, taču zālēs katra otrā sēdvieta būs jāatstāj tukša. Apmeklētāji varēs doties uz peldbaseiniem un sporta klubiem, bet diskotēkas un naktsklubi pagaidām darbu neatsāks.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.  Kopumā visā pasaulē inficējušies vairāk nekā 5,6 miljoni cilvēku, miruši vairāk nekā 355 000 cilvēku.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti