Krievija un Irāna vienojas par militāro sadarbību

Turpinot centienus stiprināt saites ar Āzijas valstīm, Krievija nupat parakstījusi militārās sadarbības līgumu ar Irānu.  

Pēc sarunu beigām Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņojis, ka turpmāk abas valstis rīkos štābu pārrunas, sūtīs novērotājus uz mācībām, apmainīsies ar pieredzi miera uzturēšanā un terorisma apkarošanā, kā arī būs atļauta savstarpējā militāro kuģu ienākšana Krievijas un Irānas ostās.

Tikmēr Irānas aizsardzības ministrs piebildis, ka abu valstu sadarbība skars arī pretestību kādiem ārējiem spēkiem, kas iejaucas Tuvos Austrumu lietās. Kādi tieši ārējie spēki ar to bija domāti, ministri neprecizēja, vien norādīja, ka Irāna un Krievija reģionā saskaras ar kopīgiem draudiem.

Šī vienošanās tika parakstīta laikā, kad aizvien turpinās sešpusējās sarunas par Teherānas kodolprogrammu, kā arī nav atrisināts konflikts par Krievijas S-300 zenītraķešu kompleksu nepiegādāšanu Irānai saskaņā arī 2010.gadā parakstīto līgumu. Krievija to atteicās pildīt saskaņā ar ANO rezolūciju par bruņojuma nepiegādāšanu Irānai, un Teherāna Maskavu par to iesūdzēja Ženēvas arbitrāžas tiesā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti