Krievija un Igaunija noslēdz robežlīgumu

Krievija un Igaunija otrdienas rītā Maskavā ir noslēgusi robežlīgumu, vēsta „Interfax”.

Līgumu parakstīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.

Dokumenta izstrāde ilga 23 gadus. Pirmo reizi tas par abu valstu sauszemes un jūras robežu bija parakstīts 2005.gada maijā, tomēr toreiz Igaunijas parlaments līgumā iestrādāja preambulu, kas neapmierināja Krieviju.

Strīdus objekts abu valstu vidū bija divas pilsētas. 1920.gadā noslēgtais Tartu miera līgums starp Igaunijas un Padomju Krieviju paredzēja divu pilsētu iekļaušanu Igaunijas teritorijā, kas tagad ir Krievijas sastāvā. 

Krieviju uztrauc NATO militārās mācības ar mērķi gatavoties kolektīvajai aizsardzībai, otrdien pēc tikšanās ar Igaunijas kolēģi Urmasu Paetu paziņojis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Viņš uzsvēris, ka NATO vajadzētu atteikties no tādām mācībām. 

Lavrovs atzinis, ka Krievija pauž savas bažas par to, ka, meklējot jaunu kārtību pēc Afganistānas kampaņas, NATO arvien biežāk izmanto mācību rīkošanu, tajā skaitā pie Krievijas robežām. Bloka valstis gatavojoties iespējamam konfliktam Eiropā, kad tiktu apdraudēta kāda no alianses dalībvalstīm. Tā  dēvētās kolektīvās aizsardzības scenāriju izspēle, pēc Maskavas pārstāvju domām lielā mērā  nozīmē aizsardzību pret neesošiem draudiem.

"Mums šķiet, ka tāda veida domāšanai vajadzētu palikt pagātnē," paziņoja  Krievijas ārlietu ministrs.  

NATO līguma 5. tais pants noteic, ka uzbrukums vienai NATO dalībvalstij ir uzskatāms par uzbrukumu visām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti