Ceturtdien aizsāktās sarunas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu Ženēvā ASV valsts sekretārs Džons Kerijs vērtē kā „konstruktīvas.” Piektdien, turpinot otro diskusiju dienu, abi pauda cerību, ka sarunas par Sīrijas režīma ķīmisko ieroču arsenāla nodošanu starptautiskā kontrolē atvērs durvis centieniem izbeigt arī pašu pilsoņu karu.
Vairāk nekā divus gadus pēc kara sākuma ASV un Vašingtonas sarunas tiek uzskatītas par nozīmīgu iespēju to izbeigt. Kerijs tomēr brīdināja, ka daudz kas būs atkarīgs no progresa sarunās par Sīrijas režīma atbruņošanos:
„Mēs abi, Sergejs Lavrovs un es, mūsu valstis, mūsu prezidenti ir ļoti norūpējušies par upuru skaitu un postu, par visu iesaistīto pušu rīcību, kas rada arvien vairāk bēgļu un humāno katastrofu. Mēs esam apņēmušies censties strādāt kopā, sākot ar šo iniciatīvu par ķīmiskajiem ieročiem, cerībā, ka šie pūliņi atmaksāsies, un nesīs mieru un stabilitāti kara saplosītai pasaules daļai.”
Apvienotās Nācijas ir apstiprinājušas, ka saņēmušas dokumentus no Damaskas par pievienošanos Ķīmisko ieroču konvencijai, kas aizliedz to izmantošanu. Prezidents Bašars al Asads savukārt norādījis, ka režīms sāks iesniegt datus ANO par tā rīcībā esošo arsenālu 30 dienu laikā.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien apveica Damaskas lēmumu. Neskatoties uz rietumvalstu skepsi, viņš sacīja, ka „tas apstiprina mūsu partneru nopietnos nodomus iet šo ceļu.” Bet ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs Ženēvā uzsvēra, ka tagad ir svarīgi vienoties par principiem, kā vienošanos īstenot:
„Mēs esam šeit, lai apspriestu jautājumu par ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā. Tagad, kad Asada valdība ir pievienojusies Ķīmisko ieroču konvencijai, mums ir jāiesaista mūsu eksperti, kopā ar Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju un Apvienotajām Nācijām, lai vienotos par ceļa karti, kas nodrošinātu, ka šis jautājums tiek atrisināts ātri un profesionāli.”
Piektdien abi tikās arī ar ANO un Arābu līgas īpašo sūtni Sīrijā Lahdaru Brahimi. Kerijs un Lavrovs jau vienojušies, ka atkal tiksies šī mēneša nogalē Ņujorkā, kad tur notiks ANO Ģenerālās asamblejas sanāksme. Tur viņi mēģinās noteikt datumu, kad varētu rīkot jaunas Ženēvas miera sarunas, kurās Vašingtona un Maskava vēlas pie viena galda nosēdināt Sīrijas režīma un opozīcijas pārstāvjus.