Krievijā spriedīs par biedrības «Memoriāls» iespējamo likvidāciju

Trešdien Krievijas Augstākajai tiesai paredzēts izskatīt pretrunīgi vērtētu un jau tagad ievērību guvušu lietu, kurā Krievijas Tieslietu ministrija pieprasījusi pazīstamās biedrības „Memoriāls” likvidēšanu.

Tā ir viena no valstī vecākajām un respektablākajām cilvēktiesību organizācijām. Biedrība tika izveidota 80.gados ar mērķi izmeklēt PSRS laikā īstenotās politiskās represijas, un kā cilvēktiesību organizāciju apvienība turpinājusi darboties līdz trešdienai.

Krievijas tieslietu ministrija prasība pārtraukt cilvēktiesību biedrības „Memoriāls” darbību balstīta uz apsūdzībām par tehniskām detaļām attiecībā uz organizācijas reģistrāciju un struktūru..

Ministrija argumentē, ka biedrība arī izdarījusi vairākus pārkāpumus, piemēram, attiecībā uz ziņošanu par finansējumu no ārvalstīm. Iepriekš biedrībai tika dots rīkojums reģistrēties tā dēvētajā „ārvalstu aģentu” sarakstā, kurā iekļūst organizācijas, kas savai darbībai saņem finansējumu no ārvalstīm.

Biedrība „Memoriāls” apsūdzības uzskata par absurdām un Kremli pārmet Kremlim vēršanos pret Krievijas pilsonisko sabiedrību ar mērķi to kontrolēt un izskaust kritiķu balsis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti