Krievijā sodīs par viltus ziņām tīmeklī

Krievijas parlamenta apakšpalāta otrajā lasījumā apstiprinājusi likumprojektu, kurā paredzēta iespēja sodīt medijus par viltus ziņu izplatīšanu tīmeklī. Dokumentu asi kritizē žurnālistu tiesību aizstāvji, tostarp ietekmīgā organizācija "Reportieri bez robežām".

Likumprojektā noteikts, ka tiesības atzīt publiskoto informāciju par viltus ziņu būs prokuratūras pārstāvjiem. Savukārt mediju uzraugiem būs tiesības pieprasīt šādu publikāciju dzēšanu. Tīmekļa vietnes, kas nepakļausies rīkojumiem, varēs arī slēgt. Dokumentā arī paredzēta soda nauda līdz pat 1,5 miljonam rubļu jeb 20 000 eiro, ja pārkāpumi izraisījuši nemierus vai vainojami cilvēku nāvē.

Tikmēr jaunā likuma pretinieki norāda, ka tā normas ir neskaidri formulētas un būs iespējams tās ļaunprātīgi izmantot. Opozīcijas politiķis Vladimirs Rižkovs norādīja, ka varas iestādēm būs tiesības bez tiesas lēmuma slēgt tīmekļa vietnes un sociālo mediju kontus. Savukārt organizācijas "Reportieri bez robežām" pārstāvji to nodēvēja par kārtējo mēģinājumu valstī pastiprināt cenzūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti