Krievija saniknota par Lietuvas tranzīta ierobežojumiem uz Kaļiņingradu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien nosodījusi Lietuvas ierobežojumus dzelzceļa tranzītam uz Kaļiņingradu.

Lietuvas valsts dzelzceļa kompānija "Lietuvos geležinkeliai" naktī uz sestdienu pārtrauca īstenot vairāku Krievijas preču tranzītu uz Kaļiņingradas apgabalu, jo uz šīm precēm attiecas Eiropas Savienības (ES) noteiktās sankcijas pret Krieviju.

ES sankciju sarakstā ir tādas preces kā metāls un metāla izstrādājumi, tāpat sankcijas noteiktas pret cementu un alkoholu.

Kaļiņingradas apgabala gubernators Antons Aļihanovs pavēstījis, ka ierobežojumi varētu skart līdz pat pusi preču, kas tiek vestas tranzītā caur Lietuvu.

Tiek pieļauta iespēja, ka aizliegtās preces Krievija uz Kaļiņingradas apgabalu varētu vest pa jūru.

Krievijas Ārlietu ministrija Lietuvas rīcību nosaukusi par naidīgu un brīdinājusi, ka, ja tuvākajā laikā netiks pilnībā atjaunots kravu tranzīts, tad Krievija patur tiesības veikt darbības savu nacionālo interešu aizstāvībai.

"Lēmums patiešām ir bezprecedenta. Tas pārkāpj visus iespējamos noteikumus. Mēs saprotam, ka tas izriet no Eiropas Savienības lēmuma paplašināt sankcijas arī preču tranzītam. Mēs uzskatām, ka arī tas ir nelikumīgs," apgalvo Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

"Situācija šajā ziņā ir vairāk nekā nopietna, un nepieciešama ļoti dziļa analīze. Šī analīze tiks veikta dažu nākamo dienu laikā."

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba uzsvēris, ka Maskavai nav tiesību draudēt Lietuvai.

"Maskava var vainot tikai sevi par sekām, ko izraisīja neprovocētais un neattaisnojamais iebrukums Ukrainā. Mēs augstu vērtējam Lietuvas principiālo nostāju," vēsta Kuleba.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti