Krievijā sākusies balsošana pašvaldību vēlēšanās

Krievijā piektdien sākusies iepriekšējā balsošana reģionālajās un pašvaldību vēlēšanās. Tās ir pirmās vēlēšanas valstī kopš Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā pirms vairāk nekā sešiem mēnešiem.

Pirms balsošanas nenotika aktīva priekšvēlēšanu kampaņa, jo Krievijā ir spēkā kara laika cenzūra, bet pazīstami opozīcijas politiķi ir ieslodzīti.

Oficiālā vēlēšanu diena ir svētdien, un eksperti sagaida balsu viltošanu, lai nodrošinātu Kremlim lojālu kandidātu ievēlēšanu.

Šajās vēlēšanās tiks ievēlēti gubernatori 14 reģionos un vietējie parlamenti sešos apgabalos, bet 12 reģionos, tostarp Maskavā, notiks pašvaldību vēlēšanas.

Vēlēšanas norisināsies trīs dienas gan tiešsaistē, gan vēlēšanu iecirkņos, tāpēc ir bažas, ka opozīcijas pārstāvji nespēs piesaistīt neatkarīgus vēlēšanu novērotājus, lai novērstu balsu viltošanu.

Eksperti norāda, ka šīs vēlēšanas, visticamāk, neradīs politiskas neērtības Kremlim, taču tās varētu parādīt sabiedrības noskaņojumu pēc Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā.

Cietumā ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs aicinājis savus atbalstītājus ar tā sauktās "gudrās balsošanas" taktikas palīdzību vērsties pret valdošo partiju "Vienotā Krievija" un atbalstīt alternatīvos kandidātus.

"Putins un "Vienotā Krievija" nozīmē karu, melus, korupciju un nabadzību. Piedaloties "gudrajā balsošanā", jūs balsojat pret karu, meliem, korupciju un nabadzību," šonedēļ pavēstīja Navaļnijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti